Yedirenk Sanat Vakfı‘nın öncülüğünde İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Video İstasyon işbirliğiyle düzenlenen ve sadece cep telefonu veya tablet ile çekilen filmlerin yarıştığı Mobil Film Festivali’nin kazanan filmleri belli oldu.

Festivalin gala gecesi 26 Mart Cumartesi günü Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde gerçekleştirildi.

Ana teması toplumsal duyarlılık olarak belirlenen festivalin başvuruları geçtiğimiz aralık ayında başlamış ve 350 film başvuruda bulunmuştu. Toplamda 266 filmin kabul edildiği Mobil Film Festivali’nde, kazananlar %40 halk oylaması ve %60 jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendi. Taner Elhan, Murat Menteş, Turgay Oğur, Erkan Saka, Uğur Vardan ve Elçin Yahşi ise jüride yer alan isimlerdi.

Ödül kazan filmler şu şekildedir:

  1. film: Kronik İşsiz – yön. Selma
  2. film: Vadimiz O Kadar Yeşildi ki yön. Fatih Kürşat Taşkın
  3. film: Taksim Kabataş Funiküler Line- yön. Orçin Uzun

Mansiyon Ödülleri

  • Alık – yön Müşerref Göksever
  • Caesar’ın Tavuğu – yön Sinem Öztürk
  • Monk – yön Mehmet Ali Poyraz

Jüri Özel Ödülü

  • Lamba – yön. Muhammed Hüdai Karabulut

Mobil Film Festivali’nde ödül alan tüm filmleri festival sitesi üzerinden izleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYaratılış Ağacının İlk Meyvesi: Steve Jobs ve Apple
Sonraki İçerikPanax
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.