BEZE’nin 2010 Nish Portföyünde Sanat Kültür Faaliyetleri Yoğunlaşıyor

0
121
Ressam Sedef Yavuzalp

“MOZAİK ESİNTİSİ” TEKNİĞİYLE DÜNYADA MOZAİKİZMİ YARATAN İKİ TÜRK RESSAMDAN BİRİ OLAN RESSAM SEDEF YAVUZALP DE İLETİŞİM STRATEJİLERİ VE PROJELER ALANINDA BEZE GROUP İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Ressam Sedef Yavuzalp, kurumsal İletişim, marka ve pazarlama iletişimi, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluk Yönetimi konularında uzman 32 yıllık deneyime sahip vizyoner BEZE Group ile çalışmaya başladı. Ressam Sedef Yavuzalp fark yaratan başarılı çalışmalarıyla ülke tanıtımına destek olarak toplumsal fayda sağlamayı, ayrıca özel sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi hedefliyor.

Ressam-Sedef-Yavuzalp

Kendi özgün “mozaik esintisi” tekniğiyle dünyada mozaikizmi yaratan iki Türk ressamdan biri olan Sedef Yavuzalp, “Türk resim sanatında daha ileriye gidilmesi ve teknik olarak çeşitli sanat akımlarında dünyaya öncülük edilmesi ressamlarımızın en önemli hedefleri arasında bulunmaktadır” diyor. Yapıtlarında ülkemiz ve dünya medeniyetine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri kendi özgün ‘’mozaik esintisi’’ tekniğiyle yorumlayan Yavuzalp, topraklarımızda yaşamış olan bazı medeniyetleri ve kültürel varlıkları konu alan tasvirleri eserlerinde yansıtıyor. Tüm bu değerler Mozaikist Ressam Sedef Yavuzalp resimlerinin temalarını ve amacını oluşturuyor. Hem sanatçı hem de diplomat olarak bu topraklara ait görsel değerlerin ortaya çıkarılmasının önemini vurgulayan Yavuzalp, “mozaik esintisi” tekniğiyle ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyor, geçmişe ışık tutuyor.

Mozaikizmin gelecek nesillere aktarılmasına öncülük eden ressam Yavuzalp, ülkemizde doğan bu akımın evrensel sanat çevrelerinde de tanıtılması için Türkiye’de ve yurtdışında 7’si kişisel olmak üzere 20’ye yakın sergi ve fuarda yer aldı.

Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp, mesleği gereği yoğun iş temposuna rağmen resme olan aşkını 2012 yılından beri her fırsat bulduğunda fırçasına yansıttı. Ülkemiz topraklarının sahip olduğu  zengin tarih mirasının yanı sıra görev yaptığı Doğu Afrika bölgesinin tarihi, kültürü ve mitolojisinden de ilham aldı. Resimlerine mozaiklerin tarihi esintisini de yansıtarak, kendi özgün tekniği olan ‘’mozaikizm’’in gelecek nesillere aktarılmasına öncülük eden Yavuzalp, bu akımın evrensel sanat çevrelerinde tanıtılması için Türkiye’de ve yurtdışında 7’si  kişisel olmak üzere 20’ye yakın sergi ve fuarda yer aldı.  Büyükelçi Osman Rıza Yavuzalp ile evli ve iki çocuk sahibi olan Büyükelçi Sedef Yavuzalp 1966’da Ürdün, Amman’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji’ni ve Paris Amerikan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü şeref derecesi ile bitiren Yavuzalp, yüksek lisansını ise Brüksel Hür Üniversitesi’nde Türkiye-Batı Avrupa Birliği İlişkileri alanında tamamladı. 

PAYLAŞ
Önceki İçerikTürkiye’nin İlk Video Sanat Dergisi Yayında
Sonraki İçerikİspanyolca’nın Diğer Dillerle İlişkisi
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.