Hakkımızda

Sanat Duvarı, 2015 yılında sanal ortamda sanata dair paylaşımlar yapmak için kurulmuş ve bu yolda kısa zaman içerisinde çok yol almayı başarmış bir sanat platformudur.

Sanatın tüm dallarının yanı sıra sanatsal etkinliklerinin duyurulması için çaba gösteren Sanat Duvarı, akademik çalışmaların kıyıda köşede bir yerlerde kalmasına karşı da kapılarını herkese açmıştır.

Sanatsal faaliyetler temel olarak yedi sanat dalında yürütülmektedir. Bunun haricinde klasik sanatlardan olmayan görsel sanatlara da yer verilmektedir. Serbest Duvar adlı köşede her türden bilimsel ve akademik çalışmayı yayımlamaktadır. Etkinlik Rehberi ile de tüm sanatsal etkinliklerin duyurusu ve eleştirilerini yayımlamaktadır. Bununla beraber Röportaj kısmında ise sanatsal, akademik ve bilimsel röportajlar yer almaktadır.

Sanat Duvarı’nın temel kategorileri şu şekildedir:

Bu kategorilerin bir kısmında alt kategoriler mevcuttur. Zamanı geldikçe Sanat Duvarı ekibi olarak yeni alt kategorileri oluşturmayı da önümüze hedef olarak koymuş durumdayız.

Neden Sanat Duvarı?

Sanatın pek çok alanında yapılan paylaşımlarla hiçbir maddi beklenti içine girmeden ulaşılan sanatsever kitleye kaliteli ve doyurucu içerik sunmaya çalışıyoruz. Bu uğurda çok sayıda gönüllü yazar ekip arkadaşımız bulunmaktadır. Yazarlarımız mevcut akademik, bilimsel veya yaratıcı metinlerini bizimle paylaştıktan sonra yine editör ekip arkadaşlarımız tarafından son düzenlemeler yapılarak metinlerimiz yayına hazır duruma getirilmektedir. Bu çaba, tamamen sanatsal alanı çoğaltmak ve kendilerini kitlelere ulaştırmak isteyen sanat sevdalısı kişileri bu hedeflerine yaklaştırma çabasıdır.

Sanat Duvarı’na Davet!

Her geçen gün ülkemizde ve dünyada artan popüler kültür dayatması ve insanlık üzerindeki baskılar sanata gönül vermiş kişileri ve sanatçı olmak isteyenleri kısıtlamaktadır. Paranın konuştuğu bir piyasa haline gelmiş olan sanatsal alan endüstrileşerek tamamen genç ve yetenekli birçok kişinin önünü kesmektedir. Sanat Duvarı olarak sanat endüstrisine karşı durmak ve herkesin kendini özgürce ifade edebileceği bir sanat platformu yaratabilmek için çıktığımız bu yolda her daim kalıcı olacağımızı düşünüyoruz ve bunun için mücadele ediyoruz. Bu sebeple tüm sanatseverleri bu mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Türk şiirinin ustalarından birisi olan Nazım Hikmet’in de dediği gibi “Bu davet bizim” ve biz bu davetin hepimizin olmasını arzuluyoruz.

Neyi Hedefliyoruz?

Sanatın ne olduğundan bihaber bir toplumla yatıp yine o toplumla kalkmak istemiyoruz. Bunun için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Sadece konuşmak yetmiyor artık! Sanata alan açmak ve sanata davet gerekiyor. Sanatsal üretim yapanların kendilerini ifade edeceği bir platform gerekiyor. Sanat Duvarı, bu uğurda üzerine düşeni yapmaya hazır.

Ya siz?

Siz de Sanat Duvarı ekibine katılıp sanata dair paylaşımlar yapın. Yapın ki, sanat öksüz kalmasın. Yapın ki, ürettiğiniz veya üretebileceğiniz sanat sadece siz de kalmasın. Yapın ki, sanat daim olsun…

Edebiyattan sinemaya, müzikten tiyatroya, resimden görsel sanatlara, heykelden mimariye ve sanatsal etkinliklerden her türlü bilimsel ve akademik çalışmalara kapısı açık olan Sanat Duvarı tüm sanatseverlerin katkılarını bekliyor.

Sanat Duvarı’yla iletişime geçmek, katkı sunmak, soru sormak ve yazılarınızı paylaşmak için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bunun haricinde Sanat Duvarı’nda yazılarınızı paylaşmak istiyorsanız yazılarınızı ne şekilde paylaşabileceğinizi “Yazar Olmak İstiyorum” adlı sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Sanat Duvarı yazarları ile tanışman için Yazarlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sanatla kalın.