Acıklı komedi Cyrano de Bergerac İstanbul’da!

1
187

Tiyatro Keyfi, Edmond Rostand’ın ünlü klasiğinden yola çıkarak rock kabare tarzına uygun biçimde Hakkı Ergök tarafından yazılan Cyrano de Bergerac’ı sergilemeyi sürdürüyor. Acıklı komediyi Kemal Başar yönetti. Seyircinin ilgiyle karşıladığı oyunun müzikleri Nurkan Renda, kostüm tasarımı ise Canan Göknil imzasını taşıyor. Cyrano rolünde tiyatro tahsilini Almanya’da tamamlamış olan Orhan Kılıç’ın olduğu eserde Dilhan Aras Roxanne, Demircan Kaçel ise Christian rolüne hayat veriyor.


Cyrano kılıcının gücü kadar etkili konuşması ile de tanınmış bir silahşördür. Kendinden oldukça genç olan Roxane`a aşkını burnunun iriliğinden duyduğu kompleks yüzünden dile getirememiştir. Roxane, Cyrano`nun emrindeki genç, yakışıklı silahşör Christian’a aşık olur ve bir ağabey gibi bildiği Cyrano`dan Christian’la iletişimini sağlamasını ister. Roxane ve Christian buluşur, ama Christian iki kelimeyi bir araya getiremeyen biridir. Cyrano, Roxane’a duygularını aktarabilmek için Christian`ın bütün aşk mektuplarını yazar ve gençlerin buluşmalarında Christian’ın suflörü olur. Cephe emrini almalarıyla Cyrano, Roxane`a Christian`ı koruyacağına dair söz verir. Cyrano Christian`ı korumakla kalmaz, onun ağzından her gün Roxane`a iki aşk mektubu yazar. 

Biletleri Biletix ve gişelerde satışta olan Cyrano de Bergerac 28 Şubatta Duru Tiyatro’da sergileniyor. 
Sonraki temsiller:3 Mart – Beykoz Kültür Merkezi
9 Mart – Kenter Tiyatrosu
14 Mart – Kozzy Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi
20 Mart – Atakent Kültür Merkezi
21 Mart – Caddebostan Kültür Merkezi
25 Mart – Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi
3 Nisan – Kenter Tiyatrosu
11 Nisan – Lefkoşa Yakın Doğu Üniversitesi AKKM
15 Nisan – Kenter Tiyatrosu

PAYLAŞ
Önceki İçerikBence
Sonraki İçerikİDSO Şubat Ayının Son Konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde…
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 YORUM

  1. Hayat zaten bir tiyatro bunu sahneye koymakta ayrı bir hüner ister. Anlatımıyla aklından geçenleri açığa vurmayan nüktelerle anlatan tiyatroyu candan severim. Gidebiliyor muyum hayır, olanaksızlıklar… El vermiyor… Herkesin yapmadığı şeyi yapmak, sahnede seyirci ile buluşmak, sizlerin oyunlarıyla sunumuyla hayatı bizlerin iyice kavraması için becerilerinize anlatımınıza ihtiyaç vardır bu yönde sizleri emeklerinizin karşılığında başarılarınızdan dolayı selamlıyorum, selamlarımla.