Labirent Son İsyan

2
15190
Labirent Son İsyan

2014 yılında sinemaya uyarlanan Labirent ‘Ölümcül Kaçış’ filmi, hemen bir sene sonra Labirent ‘Alev Deneyleri filmi ile filme ilgiyi sıcak tutmayı başarmıştır. Serinin üçüncü filmi 26 Ocak 2018’de gösterime girecek.

Filmin konusundan biraz bahsedeyim. Dünyaya yayılan salgın hastalık sonucu insan ırkı yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Fakat bir grup gencin bu virüse bağışıklığı vardır. Bilim adamlarından oluşan bir topluluk bu gençler üzerinde zorla deneyler yapmaktadırlar. İşte burada bu duruma “İtirazım var” diyerek ortaya başrol oyuncumuz Thomas (Dylan O’Brien) çıkar. Kendisini Teen Wolf adlı dizideki başarılı oyunculuğu ile tanımıştık. Gerilim sahnelerindeki korkuyu merakla bastırıp olayların üstüne gidişi sahneye çok iyi yansıtan oyuncu bu film için gerçekten en uygun kişidir. Thomas, aslında seçkin bilim adamlarının içinde yer almaktadır fakat insanların rızaları alınmadan zorla ya da habersizce deneylere tabi tutulması onu fikir ayrılığına düşürür. Bunu fark eden karanlık tarafa geçmiş bilim adamları hafızasını silip onu deney alanına gönderirler fakat Thomas’ın meraklı yapısı ve güçlü iradesinin hafızasını geri getirip olayları çözmesi fazla zamanını almaz. Meraklı yapısı birlikte olduğu gençlerin kimi zaman tepkisini çekse de Thomas zaman geçtikçe  kanıtlar ve liderlik koltuğuna istemeden oturur.

 Labirent ‘Son İsyan’ı önceki iki filmden ayıran en önemli özelliği, ilk iki filmde deneye tabi tutulan gençler zor şartlar altında sürekli bir koşturmaca, hep bir kaçış sergilerlerken üçüncü filmde tam tersi yakalanan arkadaşları için ve artık kaçmaktan yorulduklarından, tabi ki Thomas’ın ısrarlarıyla, Son Şehir’e girmeye çalışacaklardır.

   Filmde aksiyon, macera bol miktarda geçmektedir. Gerilim ögeleri de barınmakla birlikte günümüz gerilim filmlerinin düşününce çok da korkulacak bir film değildir. Son iki filmi düşününce üçüncü filmin de aile ile izlenilebilecek güzel bir film olacağını tahmin ediyorum.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBiz Olsak Ya! / Şiir
Sonraki İçerikSusamak / Şiir
Yaşam Kaya
Ankara'da doğdum. Latin Dili ve Edebiyatı önlisans, Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunuyum. Şu an Halkbilim bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Fantastik ögeleri barındıran bütün konuları severim. Online strateji oyunları ,şu sıralar League of Legends, oynarım. Film ve dizi izlemek benim için hobiden öte bir zevk. Gerçek dünyada hayal kurmaktansa kurgulanmış bir dünyada gerçekleşen hayaller yaşıyorsunuz.

2 YORUMLAR

  1. Evet ilk iki film gayet başarılıydı. İzlerken hiç sıkılmadım açıkcası. Konusu çok aşina olduğumuz bir yapıda olsa da işleniş ve aksiyonun bol olması filmi hiç de sıkıcı kılmıyor. 3.filminde gayet iyi olacağı düşüncesindeyim.

    • Evet Azem Bey, konusu aşikar olduğumuz filmlerden olsa da özellikle başroldeki Dylan O’Brien’ın oyunculuğunu Teen Wolf dizisinden de beğeniyordum, bu filmde de aynı başarılı oyunculuğunu yine sergilediğini düşünüyorum. Yorumunuz için de çok teşekkür ederim.