Sierra Burgess is a Loser

1
348
Sierra Burgess is a Loser

Herkese merhabalar;

Bu hafta gene beni etkileyen, alt mesajı olan bir film izledim; Sierra Burgess is a Loser. İsmi bilinmese de kendi çapında Netflix’de popüler oldu. Gençlere hitap etmesine rağmen yetişkinlerin hatta çocukların bile izleyebileceği türden bir film.

Filmin konusu şudur;

Bir Cyrano de Bergerac hikayesinin modern uyarlaması olan Sierra Burgess is a Loser’da, lise gençliğinin standartlarına göre pek de güzel olmayan ancak çok zeki bir genç kız olan Sierra, kaderin cilvesi ile sürpriz bir aşk yaşamaya başlar. Yanlış bir numaraya gönderilen mesaj sayesinde, okulun popüler sporcusu Jamey, güzel bir amigo kız olan Veronica’yla konuştuğunu zanneder. Halbuki bu amigo kız Sierra’dan başkası değildir. Sierra’nın hoşlandığı çocuğun kalbini kazanmak için okulun en popüler kızı olan Veronica ile işbirliği yapması gerekmektedir.

Son zamanların hastalığı; şekilcilik. Her yerde okuyorum, dinliyorum, okuyorum, görüyorum…

Herkes birbirini gördüğünde ilk bahsettiği şey ”Kilo mu aldın sen?” ”Ay çok güzel olmuşsun kilo vererek.” veya ”Bir değişiklik var sende.” İlk gördüğümüz şey; görüntü. Tabi ki dış görünüş önemli, göze çarpan bir durum ama bunu ileri safhaya götürerek yorumlamak, eleştirmek veya iletişimi buna göre devam ettirmek yanlış.

Sierra’yı izlerken dış görüntüsü beni rahatsız etmedi ama kendi yaşıtları içerisinde görünmezdi ta ki yanlışlıkla mesajlaşmaya başladığı Jamey’e kadar. Sonlara doğru Jamey çok güzel bir şey söyledi:

”Eğer bana yanlışlıkla mesaj atmasaydın seni görmez, fark etmezdim çünkü benim tipim değilsin ama sen yeteneklisin, zekisin, komiksin. Bu da benim aradığım bir tip.”

Sağlık bir insan için çok önemli. Sierra sağlığı için kilo vermesi güzel olabilir ama bu haliyle de dış görüntüsünden çok daha öte birisi. Jamey gibi dış görüntü dışında karaktere, iyiliğe hatta içten gülüşe önem versek keşke…

Hadi gördüğümüz ilk insanda fark ettiğimiz şey; gülümsemesi ve iyiliği olsun…

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikTutamadım
Sonraki İçerikKırık Bir Kalp
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.

1 YORUM