Kuytu Art Line – Art/An/Lar Karma Resim Sergisi

0
188
Kuytu Art Line - Art/An/Lar Karma Resim Sergisi

Kuytu Artline 10 sanatçının katılımıyla “ART/AN/LAR” Resim Sergisi’ne kapılarını açıyor. Sanatı bir ifade aracı olarak kullanmayı tercih eden; “an”ları sanat aracıyla tartışan, tartışılan, anlamlandıran ya da bir değere dönüştüren ve bu anlayışı yaşam biçimi olarak eserleriyle ortaya koyan 10 sanatçı, 5 Ekim 2019 Saat 18.00 de Kuytu Artline galerisinde izleyicilerle buluşuyor.

Bu etkinlikle dayanışmanın, fark edip fark edilmenin ve bu sayede paylaşmanın sonucu olarak sanat, sanatçı ve sanat alımlayıcılarının etkileşimde bulunacağı bir ortamın sağlanması amaçlanmaktadır. İnsan genellikle, yaşamış olduğu anılarla, hatıralarla geçmişe duyduğu güzel zamanların etkisine sığınmıştır. İnsanın hatıraları; aslında ruhunda beliren izlerin, kendine baktığı bir aynanın yansımasının özetle kendinden artanların kara kutusunu oluşturmaktadır. Sanat, kendinden artanları yansıtmak isteyen insanın her dönemdeki yegâne aracı konumunda olmuştur. Sanatçıların da duygularının sanat eserine dönüşüm süreci işte tam olarak bu içsel birikimlerinin izleriyle gerçekleşmiştir. Sanatçıların birlikte bir paylaşım oluşturduğu sergi, bu duygu paylaşımının izleyicileri de kucaklayacağı ve onlara kendilerinden bir şeyler bulacağı bir atmosfere davet etmektedir.

Sanatın bütünleştirici etkisiyle bir araya gelen eserlerin yer alacağı sergide sanatçıların farklı tekniklerle uyguladığı pek çok eser izleyiciyle buluşacak. Sergi 25 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

Yalı Mahallesi Rıhtım Caddesi No:21/A

Maltepe/İstanbul 

İletişim: 0216 384 85 83

PAYLAŞ
Önceki İçerikYaşam Amacını Bulmak
Sonraki İçerikPortre 4
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.