İDSO Caddebostan Kültür Merkezi’nde…

0
129
İDSO Caddebostan Kültür Merkezi’nde

İDSO DenizBank Konserleri’nde Ocak Ayının İkinci Konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde… Konserin Orkestra Şefi  Hasan Niyazi Tura…

Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 10 OCAK 2020 CUMA AKŞAMI MIZRAPLI TAMBUR SANATÇISI MURAT SALİM TOKAÇ’A EŞLİK EDECEK                                             

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 10 Ocak 2020 Cuma  akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde ( CKM )  Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura  yönetiminde solist Murat Salim Tokaç’a ( Mızraplı Tambur )eşlik edecek.

Solist Murat Salim Tokaç Mızraplı Tanbur

Konserin tekrarı;  11 Ocak Cumartesi günü ise Özel Sezin Okulu’nda ( Çekmeköy ) saat 20.00’de “ Eğitim Konseri“  olarak gerçekleştirilecek.

      Konserde;  Wolfgang Amadeus Mozart’ın Sihirli Flüt Uvertürü”,  Joseph Haydn’ın  

      “ 88. Senfoni, Sol Majör” ve  “Senfoni için düzenlenmiş saz eserleri “ icra  edilecek.

İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “10 Ocak 2020  Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz             konserde tüm müzikseverleri Caddebostan  Kültür Merkezi’nde  görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor. 

PROGRAM :

10 OCAK 2020 CUMA  – CKM – SAAT:20.00

11 OCAK 2020 CUMARTESİ –  ÖZEL SEZİN OKULU ( ÇEKMEKÖY ) – SAAT:20.00 ( Eğitim Konseri )

  • Wolfgang Amadeus Mozart  Sihirli Flüt Uvertürü”                                    
  • Joseph Haydn “ 88. Senfoni, Sol Majör”
  • Senfoni için düzenlenmiş saz eserleri        
PAYLAŞ
Önceki İçerikBilimsel Düşünmek İnsanı Yüceltir
Sonraki İçerikRoma: Vatikan Müzeleri
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.