İtirazım Var Masallara

1
310
İtirazım Var Masallara

*Gösterim Tarihleri: 14-17/ MART/2020

Yazan-Yöneten: Bahadır Yüksekşan 


Yardımcı Yönetmen: Alev Koçer 

Oyuncu: Bahadır Yüksekşan

Dekor/Kostüm Tasarım: Tuğba Yüksekşan & Ferit Can

Işık – Müzik Kumanda: Tuncay Keleş

Video – Fotoğraf-Afiş Tasarım: Cem Demirel

Şarkı:Bahadır Yüksekşan & Nexus Production

 **Oyun +18 yaş seyirci için uygundur.

“İtirazım Var Masallara” adlı oyun seyirciye,   masalların acı ve bilinmedik   gerçeklerine uzanan, sert ama  şarkılardan teselli bulan, siyahı renkli, altını fakir ve bol çuvaldızlı bir gece vadediyor.

Bir gazino atmosferinde geçen oyun,  masalların  gerçeklerine uzandıkça kimi zaman  içerdiği kara mizahla gülümsetmeyi  , ama çoklukla   “iyilik, sevgi, intikam, isyan, şiddet, istismar “ gibi durum, duygu ve acılarla   yüzleşmeyi hedefliyor.

“ Duymaya  cesaretiniz, gönlünüzden  eşliğiniz  varsa, gelin..belki de  bir masal yazarız  vuslata dair çünkü  biliriz;  gerçeğin gölgesinde solar gönüller…”

*Yer:SAHNE SALT Adres: HALİT ZİYA BULVARI, TANER İŞHANI, KAT 5, DAİRE 506 ALSANCAK-İZMİR 

(HİLTON OTELİ karşısı, SAINT POLYCARPE KİLİSESİ sokağı)

*Biletler: @biletinial  ve 0542 451 98 90 

*Oyunumuzda +16 yaş sınırı vardır.
PAYLAŞ
Önceki İçerikÜç Deniz Tiyatro Oyunu
Sonraki İçerikSevgi Apartmanı 2.Bölüm
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 YORUM

  1. Yaşamak için doğuma gerek vardı, bende şimdi nerede hangi günde bu öykü anı yazıyı anlatmak için, nerede nasıl hangi günün doğumuyla anlatayım bilemedim. Doğarken bize sahip çıkan anne ve babayı yanımızda var eden Rabbimize, elimizi açarak şükür etmekle başlayayım. Doğarken anne ve babamıza hangi gözle duygu ve hislerle baktığımızı Rabbimiz bilir, Rabbim her şeyiyle tam yaratırken, bizler büyünce tam olanı eksik etmenin peşinde koşar, verdiklerine şükür etmeden ömrü tamama erdirmeyi seçeriz. Bakınca karşındakine kendinde var olan eksiklikle bakarız, o eksiklikle hayaller düşler kurarız tamama ermez hep yarım kalır. Selamlarımla.