Bu Yıl 5. Yaşını Kutlayan Bozcaada Caz Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

0
120
Bu Yıl 5. Yaşını Kutlayan Bozcaada Caz Festivali İçin Geri Sayım Başladı!
Bu Yıl 5. Yaşını Kutlayan Bozcaada Caz Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Yazın sevilen etkinliklerinden biri olan ve müzikseverlerin heyecanla beklediği Bozcaada Caz Festivali’nin 20-21-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek 5. edisyonu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla, 3dots ve fermente tarafından düzenleniyor.

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here ve Metro Türkiye’nin destekleriyle düzenlenen Bozcaada Caz Festivali, zengin müzik içeriğiyle ve disiplinlerarası KEŞİF programıyla cazın ustalarını ve genç müzisyenleri fiziksel olarak Bozcaada’da ve çevrimiçi platformunda buluşturuyor.

Sunduğu kültürel ve sanatsal deneyime ek olarak adayla kurduğu bağ ile ilk yılından beri büyük beğeni ile karşılanan Bozcaada Caz Festivali, bu yıl 5. yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

Bozcaada’nın ilham veren doğasında 2017 yılından beri gerçekleştirilen festival, farklı jenerasyonlardan uluslararası müzisyenleri dinleyiciyle buluşturmanın yanı sıra, katılımcılarına çağdaş sanat ve gastronomi dahil olmak üzere farklı disiplinlerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programı sunuyor. Festivale adını veren ve ev sahipliği yapan Bozcaada’nın doğasına zarar vermeden, kalıcı ve sürdürülebilir katkı sağlamak amacıyla yola çıkan etkinlik, herkese nefes alabilecek bir alan sunuyor.

Bozcaada Caz Festivali
Bozcaada Caz Festivali

Bozcaada Caz Festivali herkesi ‘akış’ halinde olmaya davet ediyor!

Katılımcılarını anın içinde ve farkında olmaya davet eden Bozcaada Caz Festivali, ‘akış’ kavramını literatüre kazandıran psikolog Mihály Csíkszentmihályi’nin, kişiyi konfor alanından çıkaran ve gündelik konulardan uzaklaştıran aktivitelerin getirdiği mutluluk ile zamanın hızla akması arasındaki ilişkiyi araştıran ototelik kavramından esinlenerek yola çıkıyor.

Amacı kendisinde olan anlamına gelen ototelik, yaşanılan deneyimin ve gerçekleştirilen eylemin kalitesini arttıran, bireyin konsantrasyonunun yüksek, anın içinde ve farkında olduğu, zaman algısının değiştiği bir akış hali olarak tanımlanabilir. Öz farkındalığın dahi kaybolduğu ve geçici sürelerle yakalanan bu hakimiyet, doğaçlama anındaki müzisyenlerde de karşımıza çıkıyor.

Bu kavramdan yola çıkarak; “Albert Einstein ve Miles Davis’in ne gibi benzerlikleri olabilir?, İzafiyet teorisini geliştirmek ve ‘‘So What’’ parçasının solosunu çalmak arasındaki bir ilişki var mıdır?, Mutlu hissettiğimiz anlara katkı yapan unsurlar nelerdir?, Ototelik bir eylemde öz farkındalığın kaybolması hissi nasıl tanımlanabilir?” ve benzeri soruları tartışmaya açan festival, sanatçısı, katılımcısı, çalışanı ve ada sakinleriyle birlikte herkesi akış halini keşfetmeye davet ediyor.

Bozcaada Caz Festivali Keşif programı detayları çok yakında

Medya ve içerik partneri Aposto!’nun desteğiyle gerçekleşecek 5. Bozcaada Caz Festivali’nin enerjisini hem katılımcılara hem de ada sakinlerine aktaracağı Keşif programının detayları yakında duyurulacak.

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here ve Metro Türkiye ile işbirliğini kesintisiz olarak sürdüren, 20-21-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Bozcaada Caz Festivali ile ilgili duyuruları takip etmek için bozcaadacazfestivali.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

3dots ve fermente tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla düzenlenen festival biletleri ise çok yakında Passo’da.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBalık Yağı Nedir?
Sonraki İçerikÇocuk Eşofman Takımı Tasarımları
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.