Türkiye’nin İlk Video Sanat Dergisi Yayında

0
56

Türkiye’nin ilk video sanat dergisi “Küresel köy için evrensel sanat” mottosuyla yayında.

Sanat dünyasındaki dijitalleşmeye bir yeni örnek de Son Ümit Medya’dan geldi. 2012 yılında fanzin olarak iki yılı aşkın bir süre yayın hayatını sürdüren Son Ümit 2015 yılında okurlarına veda etmişti.

Geçtiğimiz yıl yeniden yayın hayatına döneceğini duyuran dergi bu kez basılı yayından görsel yayına geçme kararı almış, çekimlere ise haziran ayı itibariyle başlamıştı. Dosya konusu “Çeviri Sanat” olan ilk sayı 14 Eylül’de YouTube üzerinden yayına sunuldu. Toplamda 92 dakika uzunluğunda olan derginin yayın yönetmenliğini Burak Çakır, baş editörlüğünü Mert Dizdar üstleniyor.

Birinci sayının yakın akışı ise şu şekilde;

Girizgâh (Burak Çakır)

Sıkça Sorulan Sorular (İpek Çeken & Şebnem Gürsoy)

Sabaha Daha Var (Ahmet Telli)

Şiir “Kara” (Oya Uysal)

Dosya “Çeviri Sanat” (Prof. Dr. Tarık Özcan, Ethem Baran, Mahmut Temizyürek Abdullah Ataşçı, Sinan Pekinton)

Miras “Behçet Aysan” (Eren Aysan)

Dergiyi incelemek için; https://www.youtube.com/watch?v=_wgg9hnPmgM

PAYLAŞ
Önceki İçerikYeter
Sonraki İçerikBEZE’nin 2010 Nish Portföyünde Sanat Kültür Faaliyetleri Yoğunlaşıyor
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.