Başarmanın yarısı inanmaktır. Peki, sormazlar mı adama diğer yarısı ne diye. Sorarlar, ben sorarım sen de sor sevgili okuyucu. Merak et mesela, kurcala didik didik et. Anlatacağım film işte şu başarmanın, başarının ya da ne diyorlarsa onun diğer yarısını anlatıyor. Sordum öğrendim diğer yarısı “çalışmak”mış şu başarının. Film de bu var, başrol harika bir adam değil. Hatta bencil, umursamaz, kindar, asla taviz vermeyen, katı, neredeyse duygusuz kısacası berbat bir adam, tabi ki bu adamın iyi yanları da var onlara da geleceğiz ama kim bu adam, bu kadar farklı olan. Bu adam gelmiş geçmiş en iyi zekâya sahip yaratıklardan biridir. Apple markasının yaratıcısı ve kurucusu evet evet ta kendisi!!! Bilmeyenler için söylüyorum Steve Jobs karşınızda. Filme geçmeden önce ilk olarak Steve Jobs beyefendisini biraz tanıtmak istiyorum. Kendisine hayran olmak ile birlikte benim alanıma da hitap ettiği için ayrı bir ilgim ve bilgim var kendisi hakkında.

Steve Jobs bilinen ünvanı ile Apple markasının yaratıcısı ve kurucusudur, dedim ya bu bilinen bir şey. Şu ana kadar kendisi hakkında filmler ve belgeseller izletildi, yazılar yayımlandı, belki de daha birçok şey ama Steve Jobs’u “Steve Jobs” yapan onun tabi ki zekâsıdır. Zekândan öperim seni Steve, saygılar. Bir anlık bile olsa düşünün kullanılan Apple marka telefonları, tabletleri, laptopları vs. bunların hepsini o yaptı tabi ki arkada adını çok sık duymadığımız muhteşem görünmez kahramanlar vardı ama fikir ona aitti ve o sadece inanarak bir fikrin peşinden gitti şu anda ise bu fikir tüm dünyayı kasıp kavuran bir teknoloji markası haline geldi. İnanılmaz, diyecek bir şey bulmakta zorlanıyorum, ki bu çok sık olmaz.

Filmlere gelecek olursam sevgili okuyucu,  filmler belgesel tadında olmakla birlikte Steve adlı dehanın hayatını birkaç şekilde anlatmışlar. Anlatıldığı kadarıyla her şey Steve kişisinin üvey anne ve babasının eski, pek kullanılmayan garajında başlar Steve en yakın arkadaşı ve sonradan Apple markasının kurucularından olan Woz ile bu işe başlar ve ta bu günlere kadar getirirler. Filmi sana anlatmayacağım sevgili okuyucu kendin izlemelisin hatta o sıkıntıları yaşamalısın, acıları yaşamalısın ve görmelisin başarının diğer yarısının ne olduğunu, Steve adlı dehanın neler yaptığını. En başta demiştim ya bu adam bencil, umursamaz, kindar vs. bu adamın iyi yanları da var bu iyi yanları sen kendin gör, ha bu arada izlemeden önce düşün neden “Apple”?

Son Not: “Steve Jobs” için aslında biyografik dram olarak birden fazla film var.. Hangisini izlemek istersen onu seç ben hepsini izledim pişman olmadım. Bu filmlerde ana konu başarmak ve başarmak için neler yapmak gerektiği pes etmeden vazgeçmeden çalışmak ve inanmak. Steve Jobs böyle bir adam ve yaptığı şeyler inanılmaz. O öldüğünde günlerce insanlar ağladı, mumlar yakıldı ve bunlar dünyanın her bir köşesinden yapıldı çünkü Steve Jobs sadece fikirleriyle insanları kendine âşık edebilen bir adam. İyi seyirler.

Sevgili okuyucu, iyi seyirler ve mutlu bir hayat dilerim efenim.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here