Sinema Defterim Kadın Yayımlandı

0
882
Sinema Defterim Kadın
Sinema Defterim Kadın

Kadın sinemacılar temalı defter Sinema Defterim Kadın, Seyyah Kitap etiketiyle yayımlandı.

Sinema Defterim Kadın

Sinema Defterim Kadın defterinin sayfalarında sinemadaki kadınlarla ilgili replikler ve kadın yönetmenlerin sinema ve kadın mücadelesi üstüne görüşleri yer alıyor. Sayfaları çevirenler her sayfada yeni bir filmle ya da yönetmenle karşılaşacak.

Okuyucular defterin sayfalarına notlar alırken; dünya sinemasındaki kadın odaklı filmler, son dönemde ilk filmini çeken kadın yönetmenler, İran’ın kadın sinemacıları, Türkiye’de kadın sinemacıların mücadeleleri üstüne de yazılarla karşılaşacaklar.

176 sayfalık “Sinema Defterim Kadın”, hem okumalık hem de yazmalık bir defter olarak kadın sinemaseverlere özel olarak tasarlandı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikMutluydum Beni Neden Uyandırdınız?
Sonraki İçerikKuşluk Vakti Cinayet
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here