Cumartesi Culter’da Rıza Oylum’la İran Sineması Etkinliği

0
658
Cumartesi Culter’da Rıza Oylum’la İran Sineması Etkinliği
Cumartesi Culter’da Rıza Oylum’la İran Sineması Etkinliği

Beyoğlu’nun yeni sanat mekanı Culter’da sinema yazarı Rıza Oylum, yeni kitabı İran Sineması’ndan hareketle 16 Mart’ta bir söyleşi yapacak.

En özgün ülke sinemalarından biri olan İran sineması, geleneksel kültür kodlarıyla sinemanın sihirli dünyasını bir potada eriterek kendine has bir izleyici kitlesi yarattı. Mart ayında yayımlanan İran Sineması kitabıyla bu ülke sinemasının ayrıntılarını okuyucularına sunan Oylum, Abbas Kiyarüstemi’den Muhsin Mahmelbaf’a, Mecid Mecidi’den Asghar Ferhadi’ye uzanan bir çizgide farklı yönetmenlerin filmlerinden pasajlar göstererek İran sinemasının içinde barındırdığı zengin imge dünyasına ışık tutan keyifli bir okuma yapacak. Etkinlikte yazar İran sineması kitabını da imzalayacak.

Söyleşi ve İmza Günü 16 Mart Cumartesi 19.00’da Culter’da yapılacak.

Adres: Hacı Mimi Külhanı Sk. No: 28/A Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 252 8269

PAYLAŞ
Önceki İçerikTekne Malzemeleri – Yatmar A.Ş.
Sonraki İçerikÇanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here