Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri

0
148
Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri

AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ !

Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri 15 Mart 2019 Cuma Akşamı  Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda…

İDSO DENİZBANK KONSERİNDE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ  ANILACAK. BU ANLAMLI  KONSERDE  SHOSTAKOVICH, HASAN UÇARSU, ROSSINI VE VERDI ESERLERİ  İCRA EDİLECEK.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO)  15 Mart  2019 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümünde  aziz şehitlerimiz sevgi, saygı, minnet ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. Konser, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak. Şef Massimiliano Caldi  yönetimindeki “Çanakkale Şehitlerini Anma & İstiklal Marşının Kabulü Konseri” ndesolist Poyraz Baltacıgil ( Viyolonsel ) müzikseverlerle buluşacak.

Şef Massimiliano Caldi

16 Mart 2019 Cumartesi akşamı  da İzmit’te  Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde “ Çanakkale Şehitlerini Anma ve İstiklal Marşının Kabulü  Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. Şef Massimiliano Caldi  yönetimindeki konserde solist Poyraz Baltacıgil ( Viyolonsel ) müzikseverlerle buluşacak. Konserde; Dmitri Shostakovich’in “ Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”, Hasan Uçarsu’nun “ Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”, Gioachino Rossini’nin  “ Guillaume Tell Uvertürü” ve Giuseppe Verdi’nin “ Vespri  Siciliani Uvertürü” adlı eserleri icra edilecek.

solist Poyraz Baltacıgil ( Viyolansel )

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “15 Mart Cuma ve 16 Mart Cumartesi akşamı “Çanakkale Şehitlerimiz Anısına gerçekleştireceğimiz konserimizde  sevgi, saygı ,minnet ve özlemle şehitlerimizi  anacağız. Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutlayacağımız  bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor. 

PROGRAM :

15 MART 2019 CUMA – CEMAL REŞİT REY ( CRR ) KONSER SALONU – SAAT: 20.00

16 MART 2019 CUMARTESİ – İZMİT SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT: 20.00

  • Dmitri Shostakovich  Viyolonsel Konçertosu No.1 Mi Bemol Majör, OP.107”

                                                 — ARA—

  • Hasan Uçarsu Çanakkale Şehitleri’ne ‘Yine Bir Şey Yapabildim Diyemem Hatırana”
  • Gioachino Rossini Guillaume Tell Uvertürü”
  • Giuseppe Verdi  Vespri  Sicilian Uvertürü”
PAYLAŞ
Önceki İçerikCumartesi Culter’da Rıza Oylum’la İran Sineması Etkinliği
Sonraki İçerikMelankolik Yorgan
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here