Sinema dünyasına bir şekilde girmek isteyip fırsat bulamayanların ayağına yeni bir fırsat geldi. Yedirenk Sanat Vakfı (YSV) tarafından hayata geçirlilen Mobil Film Festivali, mobil cihazlardan çekilecek filmler üzerinden bir yarışma düzenliyor. Festivale katılmak için senaryonu yazdıktan sonra cep telefonun veya tabletinden filmini çek yotube’a #YedirenkSanat hastagi ile yükle. Sonrasında da bunu festival resmi iletişim mailine gönder. Katılımı bu kadar kolay olan Mobil Film Festivali, adında da belli olacağı üzere günümüzün tüm modern teknolojik gelişmelerine ayak uydurmuş durumda.

Ünlü markaların ve yönetmenlerin akıllı telefonlarla film çektikleri bir dönemde, devasa ekipmanlara ihtiyaç duymadan da bir film çekebileceğine inanıyorsan, Mobil Film Festivali seni bekliyor.

Festival başvuruları 15 Aralık 2015 tarihinde başladı. 15 Şubat 2016 tarihine kadar devam edecek başvurularda dereceye girenlere ödüller de verilecektir. (Başvurular 1 Mart 2016 tarihine kadar uzatıldı.)

  • 1.’ye : 8.000 TL
  • 2.’ye: 4.000 TL
  • 3.’ye: 2.000 TL

1.000 TL, 750 TL ve 500 TL’lik 3 adet mansiyon ödülü de festival katılımcılarını bekliyor.

Festivalin amacı ise şu şekilde tanımlanıyor; “Yaşantımızda neredeyse her gün tanık olduğumuz çeşitli olumsuzluklara dikkat çekmek ya da bizi hoşnut eden güzellikleri göstererek yapıcı bir etkide bulunmak  ve bunları herkesin görmesini sağlayarak bir duyarlılık oluşturmak.”

Mobil Film Festivali kazananları 26 Mart 2016’da düzenlenecek gala gecesinde açıklanacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBizans Kurşun Mühürleri
Sonraki İçerikÜretilen Varlık Alanı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 YORUM

  1. Yedirenk Sanat Vakfı İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Video İstasyon işbirliği ile düzenlen, jüri kadrosunda Murat MENTEŞ, Turgay OĞUR, Erkan SAKA, Uğur VARDAN ve Elçin YAHŞİ’nin bulunduğu Mobil Film Festivali, başvuru süresi festival komitesi kararıyla 1 Mart 2016 tarihine uzatılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here