Genç Karl Marx Filminin Fragmanı Yayınlandı

1
396
Karl Marks Sinema Yıldızı Oluyor: Le jeune Karl Marx
Karl Marks Sinema Yıldızı Oluyor: Le jeune Karl Marx

Karl Marx’ın gençlik yıllarını anlatan Le jeune Karl MarxGenç Karl Marx” filmine ait ilk fragman yayımlandı.

Le jeune Karl Marx (Genç Karl Marx)

Haitili yönetmenin Raoul Peck  “Le jeune Karl Marx” isimli yeni filminde, Marx’ın 1844-1848 yılları arasındaki hayatını konu edecek. Bu dönemde Kominist Manifesto’yu yazan Marx’ın dünyaca ünlü eserinin yazılması ve basılması da konu edinilecek. Tabi Engels ile tanışması ve 1848 Devrimleri öncesi yangın yerine dönen Avrupa da Genç Karl Marks filmine konu olacak.

Fransa, Almanya ve Belçika ortak yapımı olan filmin senaryosu Pascal Bonitzer tarafından yazıldı. Filmde Karl Marx rolünü August Diehl; Friedrich Engels rolünü Stefan Konarske ve Karl Marx’ın eşi olan Jenny von Westphalen rolünü ise Vicky Krieps canlandırıyor.

Karl Marx Filminin Fragmanı

Film, Marx’ın 26 yaşında eşiyle birlikte sürgündeyken Engels ile tanışmasını ve birlikte çalışmalarını anlatıyor. Film aynı zamanda, dönemin siyasi atmosferini de betimliyor.

Le jeune Karl Marx filmi 3 Mart 2017 tarihinde Avrupa’da gösterime girecek. Türkiye gösterim tarihi ise henüz açıklanmadı. “Genç Karl Marx”, 67. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde de gösterilecek.

Genç Karl Marx Filminin Fragmanı Yayınlandı
Genç Karl Marx Filminin Fragmanı Yayınlandı
PAYLAŞ
Önceki İçerikKim Nedir?
Sonraki İçerik2017’ye Tango Festivali ile Görkemli Bir Giriş
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 YORUM

  1. Genç Karl Marks filmi vizyona girdi. Yürkiye’de 18 adet sinema salonunda vizyona giren Genç Karl Marks filmini izleyebilirsiniz. Bu arda Karl Marks filmi 19 MAYIS 2017 Cuma günü vizyona girdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here