John Lennon’un hayatının belirli bir bölümüne odaklanan “LennoNYC” adlı belegeseli siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Belgesel, Lennon’un Beatles grubundan ayrıldk sonra ABD’nin New York şehrindeki yaşamına odaklanıyor. 2010 yılıyapımı LennoNYC ödüllü bir belegesel olma özelliğini taşıyor.

John Lennon'un hayatının son 20 yılının anlayan "LenonNYC" belgesei.
John Lennon’un hayatının son 20 yılının anlayan “LenonNYC” belgesei.

John Lennon sadece bir ünlü müzisyen olmanın çok ötesine geçmiş bir şahsiyettir. Kurucusu olduğu İgiliz müzisyen grubu The Beatles’in dünyaca ünü bilinir. Bunun yanı sıra Lennon’un barış aktivistliği de dünyaya mal olmuştur. Beatles’tan 1969’da ayrılan John Lennon daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınarak New York City’de yaşamaya başlar. Yine New York’ta yaşamını sürdüğü otelin önünde Mark David Chapman tarafından öldürülür. Yaşamının bu son yıllarını ele alan LennonNYC belgeseli Michael Epstein tarafından senaryolaşyırılıp yönetildi. Belgesel, Lennon’un son 20 yılını ele alır.

Belgesel film, ilk kez John Lennon 70. doğum günü olan 9 Ekim 2010’da gösterildi. LennoNYC, Peapody Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

John Lennon
John Lennon

Bu yıl Lennon 75. doğum günü olması vesilesiyle belgesel film internet ortamında ücretsiz bir şekilde yayınlandı ve Lennon hayranlarının beğenisine açılmış oldu. Belgeselde birçok arşiv görüntüsü ve pek çok ünlü ile yapılan röportajlar da mevcut.

John Lennon gibi dünya müzik tarihine damga vurmuş bir müzisyenin hayatını konu alan bu muhteşem belgeseli buradan izleyebilirsiniz.

İyi seyirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here