İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oynanan bir tiyatro oyunu Cibali Karakolu

Oyuna gitmeden önce “Tanıdık bir isim var mı?” diye bakarım hep. Bu oyuna bir bakıyorum ki Zihni Göktay… Başka bir şeye bakmaya gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü bir kez daha sahnede izleme şerefine erişmiştim o oyunda “Lüküs Hayat”tır. Yaşına rağmen bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle neredeyse 3 saatlik performansı ile kendisine hayran bırakan gerçek bir oyuncu… Ancak meraklısı için yine söyleyeyim. Oyunun yazarları Henri Keroul ve Albert Barre; yönetmen koltuğunda ise, Nedret Denizhan bulunuyor.

Cibali Karakolu
Cibali Karakolu

Gelelim Cibali Karakolu’na. Aslında oyunun içeriğinden bahsetmek gerekirse günümüzden de tatlı göndermeler yaparak kadın erkek ilişkilerini ve paranın ilişkilerdeki etkisini sosyal ve politik bir şekilde harmanlayıp keyifli bir üç buçuk saat geçiriyorsunuz. Evet, gerçekten 3 saat 30 dakika; fakat nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile…

Evet, her güzel tiyatronun bir sonu olmalı değil mi? Tiyatro çıkışında Zihni Göktay ile tanışma fırsatım oldu. O kadar mütevazi ve sempatikti ki, neden gerçek sanatçı diye bahsedenleri daha iyi anladım. Ayaküstü kısa bir sohbetten sonra eve döndüm.

 

Cibali Karakolu’nun diğer oyuncuları ise şekildedir: Ertan Kılıç, Hüseyin Kefeli, Murat Derya Kılıç, Müge Çiçek Türkoğlu, Cem Uras, Deniz Yeşil Mavi, Tuğçe Açıkgöz, Derya Kurtuluş, Naci Taşdöğen, Seza Güneş, Eylül Soğukçay, Hülya Arslan, Berrin Koper, İbrahim Ulutaş, Murat Bavli, Cem Karakaya, Doğan Altınel, Şehnaz Bölen Taftalı, Tarık Şerbetçioğlu.

Cibali Karakolu oyununun Ocak ayı programı ise şu şekilde:

  • 28  ve 29 Ocak 2016 Perşembe ve Cuma günleri Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde saat 20.30’da.
  • 30 OCak 2016 Cumartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde saat 15.00 ve 20.30’da iki kez.

Kısa not: Günlük koşturmalarınıza ara verip tiyatroya vakit ayırın. Gerçekten insana iyi geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here