Ece Temelkuran‘ın aynı adlı kitabından esinlenerek yazılan komedi oyunu ”Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, 13 – 14 Ocak Trump Kültür ve Gösteri Merkezi‘nde sahneleniyor. Bir sonraki durak ise 23 Ocak Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” dikkat çekici ekibiyle güldürmeye geliyor!

Oyunun yazarları Selen Uçer ve Seray Şahiner; yöneten ise Selen Uçer; dramaturg: Saim Güveloğlu; dekor, kostüm: Natali Yeres.

Oyuncu kadrosu ise: Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik.

Ece Temelkuran'ın aynı adlı eserinden uyarlanan "Bütün Kadınların Kafası Karışıktır" komedi tiyatro oyunu izleyicilerle buluşacak.
Ece Temelkuran’ın aynı adlı eserinden uyarlanan “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” komedi tiyatro oyunu izleyicilerle buluşacak.

Kadınların “Bunalım Komedisi” herkesi etkisi altına alacak!

Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, sonra Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürüldü. Kitabın yeni bir yorumu olarak nitelenebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, dikkat çekici oyuncu kadrosuyla yılın en iddialı “Bunalım Komedisi”ne imza atmaya hazırlanıyor.

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu‘nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun yönetmenliğini ödüllerle dolu oyunculuk kariyerine bu projeyle yazar ve yönetmenliği de ekleyen Selen Uçer yapıyor. Tanınan ve sevilen oyuncular Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in alışkın olunan; ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki “sistemli karışıklığı” sorguluyor.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here