Yaratıcı yazarlık, senaryo, sinema sanatının buluşma noktası www.yasesin.com bu alanlara ilgi duyanların bilgi ve deneyim paylaşımında bulunduğu, işbirliği imkânları geliştirdiği bir sanat platformudur.

Türkiye senin senaryolarınla ağlayıp gülecek

Türk sineması altın çağını yaşıyor. Hitchcock’un dediği gibi “iyi bir film çekmek için 3 şey lazımdır: Senaryo, senaryo ve de senaryo”. Peki, iyi bir senaryo yazmak istiyorsunuz, ancak aklınızda birçok soru. Kime, neyi, nasıl soracaksınız?

Yasesin'de "Yazarlık, Senaryo ve Sinema" alanında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
Yasesin’de “Yazarlık, Senaryo ve Sinema” alanında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Yazdın yazdın kuyruğuna geldin ama metin ilerlemiyor

Belki bir Kafka değilsiniz ama içinizde ki yazma dürtüsüne engel olamıyorsunuz. Nereden başlamalı? Nasıl ilerlemeli? Olay, dil, diyaloğu nasıl ayarlamalısınız? Bir öyküye başladınız; metnin bir yerinde takılıp kaldınız; metin ilerlemiyor. Kime danışacaksınız?

Altın ayı, uçan süpürge seni bekliyor

“Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak” fikri size de cazip geldi. Alternatif bir sinemacı olma hedefiniz var. Yalnız değilsiniz! Dünya sinemasındaki örnekleri biliyor musunuz? Türk sinemasındaki yeni soluk siz olmalısınız. İçinizi kime dökeceksiniz?

Yönetmen amorsa geçti sen kala kaldın!

Oyunculuk eğitim aldınız. Biraz sahne tozu yutmuşluğunuz da var. İçinizdeki oyuncuyu ortaya çıkarmanın tam zamanı. Devlerin Aşkı çekiliyor, yönetmen “Amorsa geçtik” diyor, siz çok heyecanlandınız. Acil yardıma ihtiyacınız var. Yönetmen ne demek istemiş olabilir? Işıkçısınız, diziniz yayından kaldırıldı. Hangi sette kime ihtiyaç var?

Yasesin! "Sinema ve Yazarlık konularına özgü Sosyal Ağ Platformu"
Yasesin! “Sinema ve Yazarlık konularına özgü Sosyal Ağ Platformu”

Yasesin, tüm bu sorulara cevap verebilmek amacıyla kurulmuş bir sanat eğitimi ve deneyimi portalıdır. Yaratıcı yazarlık, senaryo yazarlığı ve sinema alanıyla ilgilenenler bir araya geliyor, birlikte üretmenin, bilgiyi ve deneyimi paylaşmanın keyfini yaşıyor.

 

Yasesin.com networküyle kişisel gelişimine katkı sağla

Siz de bu sanat alanlarından birine ilgi duyuyorsanız www.yasesin.com’u takip edebilir, ilgilendiğiniz alanda başka insanlarla iletişim kurabilir, kafanıza takılan soruları grup üyelerine sorarak, onların deneyim ve becerilerinden faydalanabilirsiniz.

Deneyim ve bilgi paylaşımını seni bekliyor

Yasesin.com üyeleri ve okurlarına, yazarlık, senaryo ve sinema yaratım süreçleriyle ilgili her türlü deneyim ve bilgi paylaşımını sunarak, katılımcılarının kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. Nereden başlayacağım? Engelleri nasıl aşacağım? Yaratma sürecindeki şu problemi nasıl aşacağım? Sektörde neler yaşanıyor? Tüm bu soruların cevabı www.yasesin.com sanat platformunda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here