İstanbul’un alternatif tiyatro topluluklarından olan Irish Mafia‘nın 9. oyunu “Sakince Gürültü Çıkaralım” 28 Kasım akşamı Tatavla Sahne‘de prömiyer yapacak. Topluluğun sahnelediği diğer oyunlardan farklı olarak bu sezon sahneye koyduğu oyun, fars ve vodvil türlerine yakın bir metin üzerinden yürüyor. Yoğun bir prova süreci ardından seyirciyle buluşacak oyunun sakin ama sahneyi dolduran dekoru ve kullanılan malzemeler ise oldukça zekice tasarlanmış.

Genç bir ekipten oluşan Irish Mafia, 2010 yılında Can Ceylan tarafından kurulmuş. Kendini Vurmalısın, İçimin Çamaşırı, İçimin Çamaşırı -Level 2, Sonlangıç, Düşük Şehir İhtimali, Uykusuz ve Konusuz Mutsuzluk gibi oyunlara imza atan ekip, bu yıl sezon sonuna kadar toplam dört oyunla seyirciye ulaşmayı hedefliyor.

Irish Mafia
Irish Mafia

“Tiyatroda yeni sözler, yeni metinler gerekli…”

Oyunlarının tamamını kendi atölyesinde üreten, tüm işini kendi yapan bir tiyatro olarak Irish Mafia, sürekli üreten bir tiyatro olma özelliğine sahip…

Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Can Ceylan, “Tiyatroda yeni sözler, yeni metinler gerekli… Bu sebeple, kendi oyunlarımızı yazıyor ve her şeyini üstlendiğimiz, her parçasına emek harcadığımız oyunları sahnelemeyi tercih ediyoruz.” diyor.

Sakince Gürültü Çıkaralım isimli oyunun konusu ise şöyle:

Erkan ve Emel, altı yıllık bir evliliğin ardından Emel’in zorlaması ile bir çocuk sahibi olma yolundadır. Emel’in hamile olduğunu Erkan’a duyurduğu bir sabah, kapı çalar ve devlet memuru olduğunu söyleyen bir adam devletin yeni uygulamasından bahseder. Yeni uygulamaya göre DAPTEŞ isimli bu kurumdan gelen memurlar ailelerin anne baba olup olmayacaklarına karar verecektir. Buna karar verebilmek için memurlar bir süre ailenin evinde kalacak ve onları gözlemleyecektir. Bu garip durumu henüz anlayamayan Erkan ve Emel’in başına birbirinden garip olaylar gelecek ve Erkan’ın çapkınlıkları başlarına bela olacaktır.

Can Ceylan’ın yazdığı oyunun yönetmenliğini Ergin Bal yapıyor. Oyuncu kadrosu ise Serhat Duran, Ayça Bildik, Duygu Aktoprak, Tuba Sağlam, Umut Eskibatman ve Can Ceylan‘dan oluşuyor.

Irish Mafia "Sakince Gürültü Çıkaralım"
Irish Mafia “Sakince Gürültü Çıkaralım”

İletişim;

Bilet: Biletix / Gişe

Rezervasyon: (0212) 233 5230

Site: Irish Mafia resmi sitesi

Tarihler;

28 Kasım – 20:30 – Tatavla Sahne (Prömiyer)

10 Aralık – 20:30 – Tatavla Sahne

17 Aralık – 20:30 – Tatavla Sahne

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here