Kino İstanbul, Sessiz Sinema‘ya duyduğu büyük sevgiyi bir festivale dönüştürdü. 15 – 18 Aralık 2016 tarihleri arasında izleyicisiyle buluşacak 3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri sessiz sinemaseverler tarafından heyecanla bekleniyor.

3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

Sessiz filmlerin avangard gücünü vurgulayan, canlı müzik eşliğinde yaptığı gösterimlerle imaj ile ritm arasındaki büyülü ilişkiyi ortaya çıkaran festival, tekrarı mümkün olmayan deneyimler yaratıyor.

Aralarında yeni restore edilmiş filmlerinin de yer aldığı dünyanın farklı arşivlerinden görüntüler, sadece sessiz sinemaya adanmış bir festivalle bu yıl üçüncü kez İstanbullu seyirciye ulaşıyor.

Tüm gösterimler, sessiz film üzerine uzmanlaşmış küratörler, akademisyenler ya da araştırmacıların sunumları ile zenginleşiyor ve canlı müzik eşliğinde gerçekleşiyor.

3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri
3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

Cineteca di Bologna, Eye Filmmuseum, Cinematheque Française’nin işbirliğiyle gerçekleşen festival, Akbank Sanat’ın yanısıra, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Goethe Institute İstanbul, İtalyan Kültür Merkezi ve Fransız Kültür Merkezi’nin çok değerli desteğiyle gerçekleşiyor.

3. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri Biletleri

  • Tam: 15 TL
  • Öğrenci: 10 TL

Biletlere gösterim günü Akbank Sanat’tan ya da Biletix’ten ulaşılabilirsiniz.