#sonümit Video Dergi Yayında

0
98

Okumaktan giderek uzaklaştığımız bu izleme çağında sanatı kitlelere duyurmak adına yeni bir yol arayışında olan Son Ümit dergisi bir sanat dergisinde bulunması gereken tüm içeriği video formatı halinde sunmaya hazırlanıyor. Dergi, Türkiye’nin ilk video sanat dergisi olacak.

Sanatsal tartışmalar, söyleşiler ve dosyalar içerecek dergide; Ahmet Telli, Ethem Baran, Eren Aysan gibi edebiyatımızın tanıdık kalemlerinin yanında Şebnem Gürsoy, İpek Çeken ve Evren Besta gibi tiyatro ve müzik dünyasının önemli isimlerini de konuk eden derginin çekimlerine başlandı, Eylül 2019 itibariyle yayın hayatına başlaması bekleniyor.

Üç ayda bir yayınlanması planlanan derginin genel yayın yönetmenliğini Burak Çakır üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Mert Dizdar bulunuyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAykut Ertuğrul Öyküsünde Mizah
Sonraki İçerikİstasyonda Beklerken…
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.