“Sokak Müzisyenleri Festivali” Akasya Acıbadem’de Başlıyor

0

İstanbul’da değişik noktalarda uzun yıllardır yaptıkları müziklerle dikkat çeken ve kendi alanlarında her biri birer marka haline gelen sokak müzisyenlerinin katılımıyla düzenlenecek “Sokak Müzisyenleri Festivali” 16 Aralık’ta Akasya Acıbadem’de başlıyor.

Festival süresince Türkiye’de Brezilya müziğinin tüm türlerini seslendiren tek grup Passatempo’dan sokak ruhunu Blues ile buluşturan Free Hugs’a 4 Kübalıdan oluşan eğlenceli Latin Müzik grubu Acuba’dan, New Orleans tarzı caz müziği çalan Uninvited’a kadar birçok grup, Akasya Acıbadem misafirlerine yeni yıl coşkusunu yaşatacak.

‘Sokak Müzisyenleri Festivali’ kapsamında, 16 Aralık’ta Babylone, 17 ve 29 Aralık’ta Orient, 18 Aralık’ta Brezilya müziğini ve kültürünü seslendiren Passatempo, 19 ve 27 Aralık’ta Blues-Rock grubu Free Hugs, 20 ve 25 Aralık’ta Kübalı enerjik grup Acuba, 23 Aralık’ta Metro Kent Quintet, 24 ve 30 Aralık’ta çeşitli ülkelerden müzisyenlerin bir araya gelmesiyle kurulan Uninvited, saat 14:30, 16:30 ve 18:30’da 3 seans olmak üzere Akasya Acıbadem’de sahne alacak.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın