Mamut Art Project

2013’ten günümüze çağdaş sanatçıları, sanatseverlerle ortak noktada buluşturan Mamur Art Project’in bu yılki başvuruları 11 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

3 yıldır bizlere yeni sanatçıları sunan, bu sanatçıları sanatseverle orta yolu bulmasını sağlayan bu proje geçtiğimiz yıl Nisan ayında, Küçükçiftlik Park’ta sanatseverler ve sanat alanında gelişmiş isimlerle birlikte olmuştu. Bu yıl da başvuruları tamamladıktan sonra hazırlanmaya başlayacak olan proje sanatseverler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Herhangi bir yaş, kimlik, sanat alanı sınırlamasında bulunmayan ve sanatçının özgür iradesiyle üretip sunduğu eserini sergilemesine olanak sağlayan Mamut Art, çağdaş sanatçıların başvurularını kabul ediyor. Böylelikle bu sanatçıların sanatını işlediği alanda (resim, heykel, fotoğraf vb.) sanatseverler tarafından keşfedilmesine olanak sağlıyor. Sanatçılar keşfedilmesiyle beraber faal oldukları dalda ilerlemek, kendisini geliştirmek için bir fırsat elde etmiş oluyor. Bu fırsat sadece onlara değil günümüz sanatına da büyük katkı sağlıyor ve bizler de bundan haz alıyoruz.

Sergisinde sanatçılara, eserleri için 10 metre alan verip bu alanda koleksiyonere, galericilere ve daha nicelerine sunma fırsatı sunuyor. Aynı zamanda bu verilen alanda sanatçının kendi prensipleri çerçevesinde idame ettirebiliyor olması ayrı bir güzellik. Sergi açılış gecesi haricinde 4 gün süresince misafirlerini ağırlıyor.

5 kişiden oluşan jüri tarafından projede yer alacak kişiler belirleniyor. Jüri yer alan kişiler farklı alanlarda uzmanlaşmış kişilerdir. Seçimler gerçekleştirilmesinin hemen sonrasında ise keyifli bir serüven sanatseverlerle. Her sene yeni sanatçıları keşfetmemize olanak sunan, sanata yeni nefeslerin katılmasında destek olan Mamut Art Project’i sanatsever de olsanız sanatçı da olsanız kaçırmayın. Başvuru tarihlerinin 11 Aralık’a kadar uzatılmış olması siz sanatçılar ve sanat dallarında üretimde olan kişileri için son derece güzel bir avantaj olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here