Dünyanın İlk ve Tek “Ramazanda Caz” Festivali

0
130
Dünyanın İlk ve Tek "Ramazanda Caz" Festivali

Dünyanın ilk ve tek “Ramazanda Caz” Festivali, 10 – 27 Haziran tarihleri arasında 7. kez gerçekleştiriliyor!

Ramazanda Caz Festivali

2009 yılında cazın en büyük isimlerini Ramazan ayında ve en özel mekanlarda seyirciyle buluşturma hedefiyle yola çıkan Ramazanda Caz, yedinci yılında da düzenlediği konserlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Ramazanda Caz’ın ilk konseri 10 Haziran’da Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilen Mustonen Art Jazz Quartet konseri ile başladı.

Ensemble Olivinn

Ensemble Olivinn, Sakıp Sabancı Müzesi bahçesinin eşsiz atmosferinde 18 Haziran 2016 günü saat 21.30’da gerçekleşecek konserde Ramazanda Caz’a özel bir repertuvarla sahne alacak.

Solist Begüm Tüzemen, piyanist-besteci Sinem Altan, Anadolu sazları ve gitar yorumcusu Özgür Ersoy ve perküsyonist Axel Meier’dan oluşan Berlin çıkışlı Ensemble Olivinn, Anadolu türkülerinden yola çıkarak klasik Batı müziği eserlerini ve caz elementlerini olağanüstü bir uyum ile bir araya getirecekleri harika bir konserle İstanbul dinleyicisi ile buluşmaya hazırlanıyor.

Sevilen aşk şarkılarının besteci ve yorumcusu Hindi Zahra, caza kattığı otantik tınılar ile zenginleştireceği konserde Beautiful Tango, Any Story gibi en sevilen şarkılarını seslendirecek.
Sevilen aşk şarkılarının besteci ve yorumcusu Hindi Zahra, caza kattığı otantik tınılar ile zenginleştireceği konserde Beautiful Tango, Any Story gibi en sevilen şarkılarını seslendirecek.

Hindi Zahra

Ramazanda Caz’ın iddialı konserlerinden bir diğeri ise 21 Haziran’da Zorlu PSM Ana Tiyatro’da ağırlayacağımız Hindi Zahra. Sevilen aşk şarkılarının besteci ve yorumcusu Hindi Zahra, caza kattığı otantik tınılar ile zenginleştireceği konserde Beautiful Tango, Any Story gibi en sevilen şarkılarını seslendirecek.

Caz ve dünya müziğini harmanlayan, şarkılarıyla dinleyicilerini kendine güçlü bir müzik bağıyla bağlayan Hindi Zahra, Fas asıllı bir Fransız. 2009 yılında “Beautiful Tango” single’ı ile ne kadar başarılı olacağının sinyalini veren müzisyen, ilk albümü “Handmade”i 2010 yılında çıkardı. Albümüne verdiği isimden de tahmin edileceği gibi bütün aranjmanı ve prodüksyonu kendisi yaptı. Özlemle yeni şarkılarını bekleyen hayranları için ise 2015’in Nisan ayında ikinci albümü “Homeland”i yayımladı ve albümle de beklentileri düşürmedi.

Dünyanın ilk ve tek "Ramazanda Caz" Festivali, 10 - 27 Haziran tarihleri arasında 7. kez gerçekleştiriliyor!
Dünyanın ilk ve tek “Ramazanda Caz” Festivali, 10 – 27 Haziran tarihleri arasında 7. kez gerçekleştiriliyor!

Markus Stockhausen – Florian Weber

23 Haziran’da ise dünyaca ünlü trompet sanatçısı Markus Stockhausen ile başarılı piyanist Florian Weber, Inside Out projeleriyle ilk İstanbul konserlerini Ramazanda Caz kapsamında verecek. Caz ile klasik müziği doğaçlama yoluyla yarattıkları bestelerde birleştiren ikilinin, sekiz yıllık müzikal birlikteliklerinin ilk albümü Inside Out’u SSM Bahçesi’nde verecekleri konserle canlı olarak dinleme fırsatı bulacağız.

Jon Balke

27 Haziran’da ise Ramazanda Caz’ın bu yılki son konserinde daha önce de Ramazanda Caz’a konuk olan ve büyük ilgi gören dünyaca ünlü Norveçli sanatçı Jon Balke’yi vokallerde Mouna Boutchebak ve perküsyonda Snorre Bjerck ile gerçekleştirecekleri konserde ‘‘Siwan’ın Müziği’’ ile dinleyeceğiz. Ayrıca konserde başarılı gitar sanatçısı Cenk Erdoğan da Siwan’ın Müziği’ne konuk olarak eşlik edecek.

PAYLAŞ
Önceki İçerikGizli Antlaşma
Sonraki İçerikAlice’in Mimarisi
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here