Op. Dr. İlker Manavbaşı Önce İnsan…

0
111
Op. Dr. İlker Manavbaşı… Önce İnsan…

Kültür Sanat faaliyetlerine dönük yapısıyla tanınan başarılı estetik cerrahı Op. Dr. İlker Manavbaşı ve eşi İpek Hanım yoğun çalışma hayatına rağmen İDSO’nun Yeni Sezon Açılış Konseri’ne katıldılar ve İDSO obua sanatçısı

Sezai Kocabıyık ve İDSO flüt sanatçısı Bülent Evcil,  İDSO keman sanatçısı Hülya Özalaşar  ile birlikte ünlü Orkestra Şefi & Keman virtüözü Guy Burnstein, usta viyolonselist Amihai Grosz’u kutladılar.

Op. Dr. İlker Manavbaşı kısa bir süre önce “ Klinikte Sanat ve Dostlar Buluşmaları“ çerçevesinde Uganda Büyükelçisi ve ressam Sedef Yavuzalp’in sergisine de evsahipliği yapmıştı.

– İDSO Flüt Sanatçısı -Bülent Evcil
– Viyolonselist Amihai Grosz
– İDSO Keman Sanatçısı Hülya Özalaşar
– Op. Dr. İlker Manavbaşının babası Nevzat Manavbaşı
– Op. Dr. İlker Manavbaşı’nın eşi İpek Manavbaşı
– Op. Dr. İlker Manavbaşı
– BEZE Group Kurucu & Başkanı Bengü Bilik
– İDSO Obua Sanatçısı Sezai Kocabıyık

Op.Dr.İlker Manavbaşı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1999 yılında mezun olan Op. Dr.İlker Manavbaşı, aynı yıl TUS sınavında dereceye girerek Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık yaptı. Uzmanlığını tamamladıktan sonra, İstanbul Özel İren Hastanesi’nde El Cerrahisi Bölümü Şef’i olarak 2004 yılına kadar çalıştı. Daha sonra ülkemizin sayılı cerrahlarından Prof. Dr. Onur Erol’un Plastik ve Estetik Cerrahi Kliniğinde “fellow” olarak, ardından da partner olarak görev yaptı. Burun ameliyatlarına (rhinoplasty) ağırlık veren Op. Dr.İlker Manavbaşı, bu  konuda dünyanın sayılı plastik cerrahlarından Prof. Doktor Bahman Guyuron ile Cleveland Ohio’da, Zeeba kliniğinde çalıştı.

İşlevsel estetik burun ameliyatları, meme protezi, derin tabaka yüz germe, göz çevresi gençleştirme ameliyatları ve mega-liposuction (5 litre üzeri yağ alma) özel uzmanlık alanları olan Op. Dr.İlker Manavbaşı’nın ideali tek ameliyat ile ideal burun şeklini elde etmek ve burun ameliyatlarında karşılaşılan temel sorunları gidermektir. Bu amaçla geliştirdiği tekniklerinden ikisini 2008 yılında İtalya’da International Symposium on Plastic Surgery isimli sempozyumda sundu. Burun çökmelerini engelleyen ve eğri burunların bir seansta kalıcı düzelmesini sağlayan bu teknikler, 2010 ve 2011 de dünyanın sayılı estetik cerrahi dergilerinde yayınlandı.  

Amerikalı burun estetiği cerrahları tarafından kurulan ve dünyada sayılı cerrahın üye olabildiği The Rhinoplasty Society ‘nin en genç üyesi olan 1971 Ankara doğumlu Op. Dr.İlker Manavbaşı, estetik cerrahiden arta kalan zamanında tarih, felsefe konularında okuyor, klasik müzik dinliyor, sağlıklı bir hayatın vazgeçilmezi olan spor aktivitelerinden eskrim ve kayak yapıyor, yüzüyor.  İstanbul Tabip Odası, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne üye olan Dr.Manavbaşı, ileri düzeyde İngilizce biliyor. Op.Dr.İlker Manavbaşı,2014  yılından itibaren estetik cerrahi hastalarını Şişli/Fulya’daki Terrace Fulya Center’da görmektedir.

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikANNE! – HOLLYWOOD SİNEMASININ ÖZENSİZ KLİŞELERİ
Sonraki İçerikAşk Nereye Kadar?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here