Kar Film Festivali 16 Mart’ta Başlayacak

0

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali’nin 12.’si 16 Mart’ta başlıyor.

İlki 2004 yılında gerçekleştirilen, televizyon ve sinema dünyasından birçok ünlü ismi ağırlayan 12. Uluslararası Kar Film Festivali bu yıl 16 – 18 Mart tarihleri arasında geniş bir katılım ile yapılacak.

Her yılın Mart ayında Türkiye’den ve dünyanın farklı köşelerinden çok sayıda öğrenci ve akademisyenin katılımlarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Kar Film Festivali, film oylamalarının online olarak gerçekleştirildiği tek festival olma özelliğini taşıyor.

Seminer, söyleşi, film gösterimleri ve çok sayıda etkinliğin yer aldığı festival kapsamında bir de kısa film yarışması yer alıyor.

Yoğun bir ilginin gözlendiği ve kurmaca, belgesel, deneysel, animasyon ile reklâm olmak üzere beş ayrı dalda filmlerin katılabildiği yarışma için son başvuru tarihi ise yarışacağı 1 Mart.

12. Uluslararası Kar Film Festivali Sonuçları

Kurgusal Film Kategorisi

 1. Ferhat Barış Zengin: Mağrib
 2. Karas Canisov: Yedi
 3. Melodi Tözüm: Misofonya

Deneysel Film Kategorisi

 1. Ezgi Büşra Çınar: Evcilik
 2. Furkan Yazgeç: Ayna
 3. Ezgi Büşra Çınar: Enkaz

Belgesel Film Kategorisi

 1. Yavuz Selim Taşçıoğlu: Dağların Oğlu
 2. Hayrulla Rahmatilla Uulu: Tatil
 3. Ahmet Bikic: Misafir

Animasyon Film Kategorisi

 1. Koray Söğüt: Meşin Yuvarlak
 2. Özge Boz: Makas
 3. Üçüncülük ödülü bulunmamaktadır.

Reklam Film Kategorisi

 1. Reklam kategorisinde ödül alan film bulunmamaktadır.
Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın