İDSO Konserlerinde Bu Akşam İtalyan Rüzgarı Esiyor

280. Ölüm Yıldönümünde İtalyan Besteci “Pergolesi’yi Anma Konseri” CKM’de…

İDSO, 2 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, ölümünün 280. yıldönümünde ünlü İtalyan Besteci “Pergolesi’yi Anma Konseri” ile dinleyicilerine bir klasik müzik ziyafeti sunacak

Pergolesi’yi Anma Konseri
Pergolesi’yi Anma Konseri

Pergolesi’yi Anma Konseri

Konserde ünlü İtalyan Şef Carlo Rizzari yönetimindeki İDSO, piyanist George Emmanuel Lazaridis, soprano Feryal Türkoğlu ve mezzo soprano Ferda Yetişer’e eşlik edecek.

Pergolesi’yi Anma Konserinde değerli kompozitörler Wolfgang Amadeus Mozart’ın Do Minör Piyano Konçertosu No.24, K. 491 ve Giovanni Batista Pergolesi’nin Stabat Mater adlı eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “Bu klasik müzik akşamında da İstanbullu müzik ve sanatseverleri Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki Pergolesi’nin 280. Ölüm Yıldönümü çerçevesinde gerçekleşecek anma konserimize bekliyoruz.” dedi.

Program:

  • Wolfgang Amadeus Mozart – Do Minör Piyano Konçertosu No.24, K. 491
  • Giovanni Batista Pergolesi – Stabat Mater
PAYLAŞ
Önceki İçerik‘Son Zenne’ İsimsiz Kahramanların Oyunu
Sonraki İçerikBir Adam Vardı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here