Kim-lik / Görünen Görünmeyen

0
40
Kim-lik / Görünen Görünmeyen
OYUN ADI: KİM-LİK / GÖRÜNEN GÖRÜNMEYEN
YAZAN – YÖNETEN : BİLGE KARATEPE
OYUN HAKKINDA : 
Hayatın içinden geçerken bir takım roller, görevler biçiliyor bize… Toplumsal, ailevi, çevresel yargıların ışığında şekilleniyor hayatlarımız… Peki bu kimlik bize mi ait ? “Ben böyleyim” diye başlayıp sıraladığımız niteliklerin ne kadarı gerçekten bize ait ? Peki içinde bulunduğumuz kimlik bizi mutlu ediyor mu? Gerçekten mutlu muyuz ?”Çok mutluyum… çok mutluyum… çok mutluyum…”
“Başarılarla dolu bir hayatım var. Ben mutlu olmayacağım da kim mutlu olacak ?”
“Beni seven bir eşim ve çocuklarım var. Ben mutlu olmayacağım da kim mutlu olacak?”
” Çok mutluyum… çok mutluyum… çok mutlulyum…”Oyunda iki kadın üzerinden, toplumda çalışan ve ev hanımı olarak tabir edilen iki ayrı kadın grubu temsil edilmektedir. Her iki kadının ayrı ayrı kendi yaşam mücadelelerini görürken, bir yandan da birbirlerinin hayatlarına olan ilgisizlik ve aynı zamanda imrenmeyi görürüz. Her iki kadın da hayatın zorlu mücadelesinde kadın olmanın bedelini ödüyordur. Oyun bir kadın hakları oyunu gibi düşünülebilir. Lakin oyunu seyredenler fark edecek ki; kadın ya da erkek değil… Oyunumuzda ele alınan “İnsan” ve hepimize yüklenen roller…  KİM-LİK’ lerimize yönelik bir inceleme…
OYUN PROGRAMI :
TARİH : 8 NİSAN 2018 – 18:00 / YER : BİZİM SAHNE – BAKIRKÖY-İSTANBUL

TARİH : 21 NİSAN 2018 – 20:00 / YER : BİZİM SAHNE -BAKIRKÖY-İSTANBUL

 

 

Detaylı bilgi ve rezervasyon için 05445270445’ten bizimle irtibata geçebilirsiniz…​​​

 Bizim Sahne – Cevizlik mh. Hamam sk. No: 20 /C Bakırköy – İSTANBUL
PAYLAŞ
Önceki İçerikSiz Bizim Uyarlayamadıklarımızdansınız…
Sonraki İçerikBlack Mirror Dizisi Üzerine…
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here