Genç Kız İle Prensin Hikayesi

0
41
GENÇ KIZ İLE PRENSİN HİKAYESİ
GENÇ KIZ İLE PRENSİN HİKAYESİ

Bir kız varmış. Bir hayali varmış. Büyük bir yazar olmak… Sürekli öyküler yazarmış. Hep daha iyi bir yazar olmak istemiş. Bir gün yolu bir cadıya düşmüş, cadı ona büyü yapmış. Delirecek noktaya gelmiş kız. Oradan ayrılmış hemen. Yıllarca bir kulede esir kalmış. Hiçbir yerde gidememiş. Bir gün saçları yanmış, kapılar açılmış yılanlı kuleden kurtulmuş. Aslında yılanların saldırısından kaçmış. Camdan bir yatak, güller içinde yaşarken yasemin kokulu bir peri gelmiş. Her gün onunla konuşmuşlar. Bir gün bir prens , çok yakışıklı olmasa da, elinde gitarıyla gelmiş. Ona müzikler çalmış, onu mutlu etmiş. Bir gün kızın içine şüphe düşmüş ayrılmış prensin yanından. İki ay boyunca onu görmemiş. Ancak, gittikçe içinde artan bir özlem varmış. Çaldıkları müzikleri hatırlayıp mutlu olmuş. Ama o süre zarfında bir canavar ona saldırmaya çalışmış, kız bundan çok bitkin düşmüş. Tanrı’ya dua etmiş, o prensi hatırlamış. Tanrı ona bir anahtar vermiş. O anahtar göklerin kapısının anahtarıymış. O anahtar yıllardır elindeymiş ancak ilk defa Tanrı’ya bu anahtarı kötüye kullanmayacağına söz vermiş. Sırrını kimseye söyleyememiş. Ancak diğer insanlar fark etmişler.

Birgün kız, prense mektup yazmış. Onu sevdiğini söylemiş, ama prens cevap vermemiş. Kız onu sevmeye devam etmiş. Bir engel varmış aralarında. Prenslerin arkadaşları olamıyormuş. Sonra kız düşünmüş hep onu hayal etmiş.

Yasemin kokulu periyle konuşmuşlar. Kız, karlı dağları, denizleri aşıp prensin yanında gitmeye karar vermiş.

Yanında  anahtarı ve perinin verdiği sihirli bir kolyesi varmış. İkisi onu koruyacakmış. Aylarca, günlerce yürümüş. Hep onu düşünmüş. Hayalinde onu sevdiğini söylemiş.

En sonunda prensin yaşadığı saraya gelmiş. Muhafızları aşıp içeri girmiş. Prensle göz göze gelmişler.

Ancak, kızın beklediği gibi olmamış. Prens engeli aşamamış.

Kız elini kalbine koyup son kez prensin gözlerine bakıp gitmiş oradan.

Evine geri dönmüş. Yasemin kokulu periyle konuşmaya  ve prense o okumasa da yazmaya devam etmiş. Yaşananlar genç kızın gözlerinde bir anı olarak kalmış. Hatırladığında yüzünü bir gülümseme sarmış. Genç kız gerçek bir yazar olmuş.  Bu masal böylece sürüp gitmiş.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikİSTANBUL EFSANESİ 1 / 2
Sonraki İçerik2017-2018 Tiyatro Sezonu Projemiz ‘’BAŞKA BİRİ’’
Dilara Pınar Arıç
26 Mayıs 1990'da İstanbul'da doğdu. Lisans öğrenimini Fatih Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı'nda burslu olarak gördü. Yüksek lisans çalışmasını Trakya Üniversitesi'nde Sünbülî Sinan'ın Menasik-i Hac adlı eseri üzerine tamamladı. İngilizce, İspanyolca bilmektedir. İnsomnia'nın Saati ve Gülümse Hayata adlı iki kitabı vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here