Dünya Yazarlarından Yazarlık Dersleri Raflarda

0

Yazma uğraşı içinde olanların farklı yazarların deneyimlerini öğrenmelerini amaçlayan Dünya Yazarlarından Yazarlık Dersleri kitabı Seyyah Kitap etiketiyle yayımlandı.

Yazar olmak, kelimelerin büyülü dünyasında hayatı yeniden inşa etmek, insanlıkla yaşıt bir uğraş. Mitolojilerden mağara duvarlarına; parşömenlerden kâğıtlara kadar bu uğraş, her daim varlığını korudu. Heybetli daktiloların sesleri, kendini dokunmatik ekranların dijital dünyasına bıraktığı bu zaman aralığında; biçimler değişse de eylemin kendisi varlığını sürdürüyor. Dünya Yazarlarından Yazarlık Dersleri’nde 20 yazarın yazma uğraşı üstüne görüşleri bir araya getirildi. Önerileri ve yaşamları birbirine benzemeyen yazarların yazmaya nasıl başladığını, nasıl yazdığını, yazmak isteyenlere pratik öğütlerini bu kitapta bulabilirsiniz. Editör ve sinema yazarı Rıza oylum’un hazırladığı kitapta, Çehov’dan Jodi Pıcoult’a farklı dönemlerden yazarlar var. Yazmanın kuşkusuz bir reçetesi yok ancak farklı deneyimleri keşfetmek, kalemle kâğıdın macerasında kendi yolunu bulmak isteyenler için benzersiz bir kılavuz olacaktır.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın