Concha Buika, Yeni Albümü “Vivir Sin Miedo”nun dünya turnesi kapsamında 13 Mart 2016′ da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda!

İspanyol şarkıcı ve besteci Buika birçok müzik ödülünün sahibi olmuştur. İkinci albümü olan “Mi Nina Lola” İspanyol Müzik Ödülleri’nde “En İyi Prodüksiyon” ve “En İyi İspanyolca Albüm” dallarında ödüle hak kazanmıştır, Latin Grammy Ödülleri’nde 2008 yılında aday olmuştur. “Nina de Fuego” ve “ La Noche Mas Larga” albümleriyle ile Latin Grammy Ödülleri’nde “En İyi Caz Albümü” dalında aday olmuştur. “El Ultimo Trago” albümüyle de 2010 Latin Grammy Ödülleri’nde “En İyi Geleneksel Tropik Albüm Ödülü” nü almıştır. 2010 yılında ise NPR (National Public Radio – Amerika’nın bağımsız haber radyosudur) tarafından 50 harika sesten biri olarak seçilmiştir.

Son albümü olan “Vivir Sin Miedo” da kendi şarkılarını yazan Buika, reggae, ragga, Flamenko, R&B, afrobeat ve gospel tarzlarını mükemmel şekilde harmanlamıştır. Flamenko ve caz tarzlarını birlikte harmanlayarak yeni bir tarz elde etmiştir. Albümde Meshell Ndegeocello ve Jason Mraz ile düet de yapmış ve Martin Terefe ile çalışmıştır.

Flamenko, copla, soul ve caz tarzları ile müziğini bütünleştiren Buika, en iyi şarkılarını biraraya topladığı albümü “En Mi Piel” albümü ve “La Noche Mas Larga” den sonra çıkarmış olduğu yeni albümü “Vivir Sin Miedo” nun dünya turnesine çıkmaktadır. Turne kapsamında 13 Mart’ta da Cemal Reşit Rey – CRR’de olacaktır.  Bu unutulmaz müzik şölenini kaçırmayın.

1 YORUM

  1. Merhaba İdil Hanım,

    Yazınız oldukça bilgilendirici.Buika’yı tanıttığınız için çok teşekkürler.Muhteşem bir müzik ve ses!
    Sizi takip etmek oldukça eğitici.
    Saygılarımla
    B.N.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here