Ankara Genç Reklamcılar Derneği

0
41
Ankara Genc Reklamcılar Derneği

GENÇ TEMSİLCİLER REKLAM SEKTÖRÜNE YÖN VERECEK

Ankara Reklamcılar Derneği, sektörün geleceğini şekillendirecek gençlere deneyim kazandırmak ve yeni projeler geliştirilmesine olanak sağlamak için öğrencilerden oluşacak bir yönetim kurulu oluşturdu.

Ankara Reklamcılar Derneği (ARD) sektörün geleceğine yön verecek olan genç iletişimcilere kapılarını açıyor.

Ankara’daki tüm Üniversitelerin İletişim (Reklam) ve Güzel Sanatlar Fakülteleri’nden seçilen öğrencilerin  oluşturduğu ARD Genç Yönetim Kurulu (Genç YK) sektörün nabzını tutmak için bir araya gelerek ilk toplantısını gerçekleştirdi. İlk gündem maddesi üye öğrencilerin akademik yaşamları boyunca yaptığı çalışmaları ARD üyesi ajanslarla dijital ortamda paylaşabilmeleri, gelişimleri hakkında sektör profesyonellerinden doğrudan görüş alabilmeleri, staj ve iş olanakları konusunda avantajlar elde edebilmeleri için geliştirilen Kariyer Modülünün tanıtımıydı.

Sektöre nitelikli insan kaynağı sağlamak için; genç iletişimcilere yeni projelerin oluşturulması ve mevcut projelerin geliştirilmesi süreçlerinde aktif rol alma şansı sağlanacak.

ARD Yönetim Kurulu üyelerinin deneyimlerini ve güncel projelerinin paylaşılacağı toplantılar ile öğrencilere mesleki hayatlarına atılmadan önce ışık tutacak bilgiler aktarılması hedefleniyor.

PAYLAŞ
Önceki İçerikİDSO, 2018 – 2019 Sezonuna Muhteşem Bir Konserle Veda Ediyor
Sonraki İçerikGorgon Dergisi, 7. Sayısı Çıktı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here