İDSO, 2018 – 2019 Sezonuna Muhteşem Bir Konserle Veda Ediyor

0
18
Orkestra Şefi Alexander Rahbani

SEZON SONU KONSERİ YAZA MERHABA !

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı muhteşem bir konserle  2018-2019 sezonunun kapanışını yapacak

İDSO, 2018 – 2019 SEZONUNA MUHTEŞEM BİR KONSERLE VEDA EDİYOR

İDSO DenizBank Konserleri 2018-2019 sezonunun son konseri, 25 Mayıs 2019 Cumartesi akşamı “Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.  İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası“Yaza Merhaba Konseri”nde dünyaca ünlü şef Alexander Rahbari yönetiminde solist Burak Bilgili (Bas Bariton) ve solist Karen Gardeazabala  (Soprano) eşlik edecek.

Solist Karen Gardeazabal ( Soprano )
Solist Burak Bilgili ( Bas Bariton )

Konserde, Leo Delibes’in” Coppelia Vals“ ve “Lakme – Delibes “Ou va la jeune Hindoue? ” eserleriyle Georges Bizet’in “ Carmen Escamillio Aria “Votre toast”, Gioachino Rossini’nin  Il Turco In Italia – “Bella in İtalia” Fiorella & Selim Düet” , Gaetano Donizetti’nin L’Elisir D’Amore – “Quanto Amore” Adina & Dulcamara Düet”, Camille Saint-Saens’in “  The Bacchanale” ve Maurice  Ravel’in“ Bolero” adlı eserleri  icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “Bu hafta başarılı bir sezonun kapanış konserini gerçekleştireceğiz. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda edeceğimiz bu son konserimizin unutulmaz olacağına inanıyoruz. 2019-2020  sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezonu bekleyeceğiz . 2019 Sonbaharında İDSO dostlarımıza çok sevecekleri özel programlar hazırlıyoruz. Ama önce 25 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Lütfi Kırdar’da buluşalım”  diyor.

PROGRAM : ( 25 Mayıs 2019 Cumartesi – Saat:20.00 )

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı

  • Leo Delibes  ” Coppelia Vals“
  • Leo Delibes  “ Lakme – Delibes “Ou va la jeune Hindoue? ”
  • Georges Bizet  “ Carmen Escamillio Aria “Votre toast”
  • Gioachino Rossini  “ Il Turco In Italia -“Bella in İtalia” Fiorella & Selim Düet”
  • Gaetano Donizetti L’Elisir D’Amore – “Quanto Amore” Adina & Dulcamara Düet”
  • Camille Saint-Saens  “  The Bacchanale” 
  • Maurice  Ravel “ Bolero”
PAYLAŞ
Önceki İçerikSessiz Çığlıkları Geceye Gömmek
Sonraki İçerikAnkara Genç Reklamcılar Derneği
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here