Gorgon Dergisi, 7. Sayısı Çıktı

0
56
Gorgon Dergisi, 7. Sayısı Çıktı

Gorgon Dergisi, 7. Sayısı ile yeniden sizlerle.

Bu sayıda, birbirinden değerli yedi yazıyla karşınızdayız.

Türkiye’de ve Dünya’da Bizans Tarihi alanında hatırı sayılır bir üne sahip olan Radi Dikici, bu sayıda da kendine has üslubuyla “İstanbul Surları – Theodosian Walls” yazısıyla dergimize konuk oldu.

40’lı yıllardan beri gündemden hiç düşmeyen ve bugün bile merakımızı cezbeden UFO fenomenine ve bunun dünya politikasındaki önemine ve henüz uzay semalarındayken uzayın sonsuz boşluğundaki yaşamlarını takip ettiğimiz astronotların beslenmelerine değindik.

Geçen sayımızda sosyal medya özelinde ufak bir giriş yaptığımız nefret söyleminin kodlama cetvelini ve Franz Kafka’nın bugün bile bizim için bitmeyen Dava’sına felsefi açıdan yer verdiğimiz incelemesini bu sayıda sizlerle buluşturduk. Devam eden kültür bölümümüzde ise “Canavarın Çağrısı” filminin sosyo-psikolojik incelemesine değindik.

Son olarak, sosyoloji biliminin kurucularından değerli sosyolog Emile Durkheim’ın önemli eserlerinden “Eğitim ve Sosyoloji”nin bir bölümü olan “Eğitimin Doğası ve Rolü”nü Fransızca aslından sizler için çevirdik.

Kurulduğu günden bu yana kültür, tarih ve araştırma başlıklarındaki güvenilir, kaliteli ve özgün içeriğimizi, gerek internet sitemizdeki paylaşımlarımız gerekse çıkarmış olduğumuz e-dergilerle günden güne geliştirmeye devam ediyoruz. Bu minvalde yeni süprizlerimiz çok yakında sizlerle olacak.

Ekibimizin değerli üyeleri (Gorgiler) bu sayı süresince bizi “biz” yapmaya ve anlamlı kılmaya devam etti. Yazarlarımıza, çevirmenlerimize, teknik ekibimize ve siz sevgili okuyucularımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Sizsizolun, gorgon olun, gorgon kalın!

Kalabalıklarda kaybolmayın!

www.gorgondergisi.org

PAYLAŞ
Önceki İçerikAnkara Genç Reklamcılar Derneği
Sonraki İçerikErdem Dergisinin 11. Sayısı Çıktı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here