ALIŞKANLIK OLMUŞ

0
17
Alışkanlık Olmuş
Alışkanlık Olmuş

Hepimizin bu küçük dünyada kendimize has özelliklerimiz vardır. Sevilen ya da sevilmeyen huylarımız, bırakamadığımız ve bizi biz yaptığını sandığımız alışkanlıklarımız…Tabi bunu hemen sigara alkol gibi algılamayın.İnsanın en çok alıştığı başka bir insandır en nihayetinde…En başta karşımızdakinin alışkanlığa dönüştüğünü anlamayız…Ama birden en güzel ses onun gülüşü, en güzel his ona sarılma hissi ve en güzel koku onun kokusu oluvermiştir hayatımızda.

Daha sonra o kişiye duyduğumuz alışkanlık arkasında daha nicelerini getirmiştir. Ama en önemlisi hayatımız kendi kişiliğimizle bir olmaktan çıkmıştır ve bağlılığımız gitgide bizi bir başkasına dönüştürmüştür.Çünkü artık doğal hareketlerimiz yerini onun hoşlanacağı tavırlara bırakmıştır.Peki bu çok sevmekten mi? Yoksa güçsüzlüğümüzden mi? Buna kesin bir yanıt vermek zor fakat tek o kişiyle de kalmaz her gün tutunduklarımız: Akşam yemeğinden sonra içilen sigara kadar değerlisi yoktur. O her üzüldüğümüzde en yakınımız olur biz fark etmeden. Boş zamanımızı değerlendirmek için önümüzde ne varsa içeriz de içeriz bazen…Ama o an dışarıda hayat tüm güzelliğiyle devam ediyordur ve kimse sizin varlığınızdan haberdar değildir.Daha göstermeye cesaret edememişizdir çünkü kendimizi…Küçük bir çocuk gibi çekingen davranırız tüm olup bitenlere.Ya da bitiremediğimiz bilgisayar oyunları, önünden ayrılamadığımız televizyon, susmak bilmeyen ‘whatsapp’ gruplarımızı daha elimizden atamamışızdır. Düşünmeyiz bazı soruları,eleştirilmek hoşumuza da gitmez.Peki bugün yaptığımız hangi alışkanlığımız bizi bir tık daha ileriye taşıdı ? Yoksa yerinde saymak artık bizim için bir sorun olmaktan çıktı mı? Kontrol sende, bizde. Hepsini hayatımıza sokan da biziz, geri çıkartacak olan da..

Olsun tabi ! Daha güzelleri olsun ! En büyük alışkanlığımız mutlu yaşamak olsun ! En sevdiğimiz huyumuz hayal etmek olsun, düşünmek olsun, okumak olsun,ön yargısız bakış açımız olsun. Hayaller beklemede kalmadan amaca dönüşsün.Başkasının cesaretlendirmesini beklemeden bizi harekete geçiren, alışkanlıkların üstünde koca bir yüreğimiz olsun !

PAYLAŞ
Önceki İçerikBir Nehir Olma Hayali
Sonraki İçerikSen Mutlu Ol / Şiir
Avatar
19 yaşında. Bir süredir denemeler yazıyor. Yeditepe Üniversitesi’nde 1. sınıf öğrencisi ve dünyaya farklı bakış açılarıyla bakan insanlarla kendi yazılarını paylaşmak istiyor...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here