“Ağaçların Sessizliği” Retrospektif Resim Sergisi

0

Düzce’de, 20-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Ağaçların Sessizliği” konulu retrospektif resim sergisinin konuk ressamı 54. sanat yılında Erdoğan Keskin.

Düzce Belediyesi Sergi Salonu‘nda gerçekleştirilecek resim sergisinde “Ağaçların Sessizliği” teması sergilenecek. Erdoğan Keskin’in 54. sanat yılı anısına gerçekleştirilecek olan serginin açılışı 20 Eylül Salı günü saat 18.00.

Erdoğan Keskin'in 54. sanat yılı adına düzenlediği serginin adı “Ağaçların Sessizliği” retrospektif resim sergisi 1964 yılından beri çalışmalarını içerir nitelikte.

Erdoğan Keskin’in 54. sanat yılı adına düzenlediği serginin adı “Ağaçların Sessizliği” retrospektif resim sergisi 1964 yılından beri çalışmalarını içerir nitelikte.

Erdoğan Keskin “Ağaçların Sessizliği” Sergisi

Erdoğan Keskin’in 54. sanat yılı adına düzenlediği serginin adı “Ağaçların Sessizliği” retrospektif resim sergisi 1964 yılından beri çalışmalarını içerir nitelikte. Yaklaşık 40 tablonun olduğu sergide desen, pastel, suluboya, yağlıboya gibi her türlü çalışma teknikleri mevcut. Bu sergi, Erdoğan Keskin’i en iyi anlatan sergilerden biri, çok yönlü ve hemen hemen tüm çalışmalarını yansıtan bir özetleme. “Ağaçların Sessizliği” sergisindeki çalışmalar empresyonizm ve ekspresyonizm tarzındadır. Bu sergi, çeşitli karma ve devlet sergilerine katıldı ve aynı zamanda Erdoğan Keskin’in dokuzuncu kişisel sergisidir.

Sergi davetiyesindeki resim, Erdoğan Keskin’in “Ata ocağı” dediği, Akçakoca’nın Ayazlı Mahallesi’nde olan çok eski bir ev.

Sergi davetiyesindeki resim, Erdoğan Keskin’in “Ata ocağı” dediği, Akçakoca’nın Ayazlı Mahallesi’nde olan çok eski bir ev.

Erdoğan Keskin hakkında

1945’te Karadeniz Ereğli’de doğdu, 1970’de Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim bölümünden mezun oldu. Çeşitli il ve ilçelerde resim öğretmenliği ve idarecilik yaptı; 1996’da emekli oldu ve o yıldan beri atölyesinde profesyonel olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ressam Erdoğan Keskin

Ressam Erdoğan Keskin

Erdoğan Keskin, 50. sanat yılı sergisini 2012 yılında Karadeniz Ereğli’sinde açtı; çalışma konuları genel olarak peyzaj ve figüratif çalışmalardır. Figüratif yapıtlarda toplumsal konular ağırlıktadır; küçük boyuttaki peyzajların Erdoğan Keskin’deki yeri farklıdır; kuru ağaçlar ise en çok seçtiği temadır. Çalışma tarzında daima sağlam, bir desen ve hareket zenginliği arar, bu yorumu da kuru ağaçlarda bulur ve zenginleştirir. Bu anlamda ağaç tutkusu tablolarına da yansımıştır. Genel olarak soğuk renkleri, pastel tonları kullanmayı seviyor.

Düzce’de yaşayan tüm resim ve sanatseverleri bu anlamlı sergiyi görmeye ve 54. sanat yılını geride bırakan Erdoğan Keskin’in eserlerini onurlandırmaya davet ediyoruz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın