Mimar Ressam Ebru Kalgay’dan Renklerin Dansı Resim Sergisi

6

Mimarlık alanındaki çalışmaları ile bilinen sosyete mimarı Ebru Kalgay, Nişantaşı Niş Art Sanat Galerisi’nde resim sergisi açtı. Sanatçı sergisinde aralarında suluboya, yağlıboya, akrilik, kara kalem, pastel boya, çini mürekkebi ve kolaj olmak üzere 70 resim ile 20 Ebru çalışmasını 26 Mayıs tarihine kadar sergiliyor.

Ebru Kalgay Resim Sergisi

Ebru Kalgay Resim Sergisi

Ebru Kalgay Kimdir?

Ebru Kalgay İstanbul doğumlu. Resim sanatına küçük yaşlarda kara kalem ile başladı. Ardından sulu boya ve pastelle devam ettirdi. Nişantaşı Kız Lisesi’nde okurken yağlı boyaya yöneldi. İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını da aynı fakültenin Yapı Kürsüsünde yaptı. Mimarlık yaparken sanatın pek çok dalıyla ilgilendi, İTÜ’de Şadan Bezeyiş,  Bakraç Sanat Galerisi’nde Alp Bartu ve Ali Candaş, Atölye Biz’de Burhan Özer gibi değerli ressamlardan eğitim aldı. Sait Günel, Hikmet Çetinkaya ve Orhan Gürel’in Workshop’larına katıldı. Füsun Arıkan’ın Ebru atölyesinde çalıştı. İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla, Bakraç Sanat Galerisi, Beşiktaş Deniz Müzesi, Füsun Arıkan Atölyesi, Akatlar Kültür Merkezi’nde sergiler açtı. Çeşitli yarışmalardan mesleki ödüller alırken, ilk olarak Mimarlar Odası İstanbul Şubesinin öğrenci yarışmasında “Sinan Ödülü 80’i kazandı. Halen kendisine ait mimarlık bürosunda mimari ve dekorasyon projelerinin yanı sıra resim çalışmalarını da yürütüyor.

Ebru Kalgay Resim Sergisi Nişantaşı Niş Art Sanat Galerisi'nde.

Ebru Kalgay Resim Sergisi Nişantaşı Niş Art Sanat Galerisi’nde.

Nişantaşı Niş Art Sanat Galerisi

Sergi adresi: Niş Art Hüsrev Gerede Caddesi No: 84 Teşvikiye – İSTANBUL

Ebru Kalgay

Ebru KalgayPaylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

6 yorum

  1. Cenan K. üzerinde

    Mimar ressam Ebru Kalgay’ın sergisi çok güzeldi. Bu tarz kaliteli resim sergisi ve diğer sanat haberlerinin daha çok yer alması dileğiyle. Sanat Duvarı’ndan görmemiş olsaydım bu denli güzel bir resim sergisinden haberim dahi olmayacaktı. Çok teşekkür ederiz.

  2. Burcu üzerinde

    Ebru Kalgay gerek mimar kimliği gerekse ressam kimliğini çok güzel konuşturmuş. Güzel ressam ve resim sergilerinin duyurularına daha çok yer vermeniz dileklerimle.

  3. Ahmet Vatansever üzerinde

    Bence bu yazı çok değerli bir yazı. Birçok konuda beni aydınlattı. Değerli bir ressam hakkında bilgi sahibi oldum.

Cevap bırakın