2018’e “ANATOLIAN SOPRANOS” İle Görkemli Merhaba!..

0

İDSO (İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI) YENİ YILA GİRERKEN SANATSEVERLERE UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTI.

İDSO Yeni Yıl Konseri 29 Aralık Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Konserle birlikte izleyiciler, Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş Anatolian Sopranos grubunun profesyonel sanatçılarıyla unutulmaz bir müzik şöleni yaşadılar.

“ANATOLIAN SOPRANOS”

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 20.00’de başlayan konseri ünlü Orkestra Şefi Antonio Pirolli yönetti. Konserde solist olarak  “Anatolian Sopranos” grubu sanatçılarından Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş yer aldı. Seçkin Aryalar ve Türküler sanatseverlerle buluştu. İDSO’nun bu seneki Yeni Yıl Konseri çok farklıydı. Orkestra, Maestro ve Anatolian Sopranos Grubu mükemmel bir uyum içinde salonu tıklım tıklım dolduran sanatseverlerle adeta bütünleşti.

Çok eğlenceli, dinleyicilerin çılgınca dans ederek, şarkı söylediği muhteşem bir konser gerçekleşti.

Yeni Yıl Kutlaması…

2017’de konserler ve Güney Amerika turnesi ile başarılı bir yıl geçiren İDSO, yılın son konseri sonrası sanatsever dostları ile 2017’yi uğurlayıp 2018’e umutla “merhaba” dediler. Yeni yıl pastası ile ağız tadı ve bereket dilediler. 2018’de keyifli , bol müzikli günler yaşamak dileğiyle…

 İDSO’ya, sanatseverlere ve bizleri destekleyen siz medya dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın