Zeynep Gül ile Sanat Turu

0
73
Zeynep Gül ile Sanat Turu
Zeynep Gül ile Sanat Turu

Ne varsa alemde

Örneği var ademde… Sanat, bir anlamda taklittir diyen Platon, Aristoteles ne kadar haklı, sanat eserleri hep doğadan, hayattan esinlenmiştir.

Bir Annenin Feryadı filmi Ödemiş sinemalarına da gelmiş olması bizleri mutlu etti. Raif Cilasun’un romanından uyarlanmış olan film bugünün ailevi sorunlarına da paralellik arzediyor. Bu filmi aslında hepimizin izlemesi gerekiyor. İzlemenizi tavsiye ediyorum ve sonuç olarak da kararı kendiniz verin, olur mu?

Tireli ressam Melis Çamlıoğlu suluboya tekniği ile oluşturduğu eserleri sanatseverler tarafından ilgi ile karşılandı. Egenin İzleri adını verdiği sergide Birginin Cüceleri, Alaçatı Çarşısı, Aydın Efeleri, Tire Pazarı dikkati çeken önemli eserlerdendir. Kısacası Melis Çamlıoğlu genç yaşta usta bir ressam olduğunu kanıtladı.

Tiyatro dünyasının usta ismi, Payidar Tüfekçioğlu bir süredir rahatsız. Tiyatrocuya karaciğer nakli yapılması için uygun bir donör aranmaktadır.  Acil şifalar diliyoruz.

İstanbul’da yaşayan yaptığı eserleri ile adından sık söz ettiren Japon ressam Takayoshi Sakabe Türkiye’de ilk solo sergisini sundu. Songe düş adını verdiği sergi 15 Mayıs tarihine kadar açık kalacak, bizden hatırlatması sevgili sanat sever dostlar.

Türk sineması yasta, 30’u aşkın filmde adından söz ettiren Erdoğan Çakıcı hayatını 82 yaşında kaybetti. Allah rahmet eylesin.

Baba filmi 1-2 oyuncuları 45 yıl sonra Tribecca Film Festivali’nde bir araya geldi. Heyecan verici!

Adalet Sizsiniz tiyatro oyunu yargının siyasallaşması üzerine kurgulanmış. Sokrates Galileo Vannetti konu alınarak hazırlanmıştır.

Bir tablo deyip geçmemek gerekir, bazen tüm ilaçlardan daha tesirli gelir.

Sanat turu, kalbimizin ritmini dengeler, yaşanılan onlarca olaya farklı bakış açıları kazandırarak hayatımıza yepyeni pencereler açar, siz ne dersiniz?

Sanatın çok konuşulduğu, tiyatro oyunlarının müzik eserlerinin fazla önemsendiği bir ülkede siyaset bile daha seviyeli ölçülü olacaktır. Sanırım, siz de biz gibi düşünüyorsunuz. Sanatla, bakınız hayata…