Webrazzi Summit’te Yer Alan Tek Sanat Girişimi: SanatBulur.com

0
23
Webrazzi Summit’te Yer Alan Tek Sanat Girişimi: SanatBulur.com
Webrazzi Summit’te Yer Alan Tek Sanat Girişimi: SanatBulur.com

Türkiye’nin en etkili internet konferansı Webrazzi Summit bu yıl da 18 Ekim’de katılımcılarına yoğun bir program sundu. Etkinlikte sanat piyasasından sadece 2017’de açılan Türkiye’nin Online Galerisi SanatBulur.com yer alarak global lansmanını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en sık ziyaret edilen teknoloji içerik portallarından biri olan Webrazzi, düzenli hale getirdiği ve E-Ticaret, Dijital, Mobil, İnovasyon vb. başlıklarda topladığı etkinliklerinin en iddialılarından biri Webrazzi Summit ile 18 Ekim’de internet ekosistemini bir araya getirdi.

Hanzade Doğan Boyner’den Sina Afra’ya, Markafoni satın alımıyla adını duyuran Cafer Mahiroğlu’ndan The Abraaj Group ortağı Selçuk Yorgancıoğlu’na kadar girişim ve iş dünyası ekosisteminden önemli isimleri bir araya getiren etkinlikte dikkat çeken alanlardan biri de elli girişimin kendilerini tanıttığı Startup Lounge’taki standlardı. SanatBulur.com ekibi katılımcılara sanat pazarını ve online sanatın son yıllardaki yükselişini aktarırken, iş dünyasının sanat odaklı bir projeye olan ilgisi görülmeye değerdi.

Webrazzi Summit bünyesinde 2015 yılından bu yana yapılan ve yılın öne çıkan 10 girişiminin yer aldığı Webrazzi Arena’da ise SanatBulur.com kurucu ortaklarından Recep İlkbahar sahne aldı ve gerçekleştirdiği sunum ile MENA ve Türkiye’den çıkarak dünyaya yayılacak global markaları FindsArt.com’un lansmanını gerçekleştirdi.

FindsArt.com’un online sanat piyasasında global bir oyuncu olma hedefiyle Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Türkiye üzerinden başlayarak globale açılacağının altını çizen İlkbahar, 2018’in ilk çeyreğinde yayın hayatına başlaması planlanan global site üzerinden kurulu form vasıtası ile şimdiden sanatçı ve sanatsever başvurularını almaya başladıklarını söyledi.

SanatBulur.com’un güncel verilerine de değinen girişimci, 70’ten fazla sanatçının 500’den fazla eserini barındırdıklarını ve her geçen gün artan bir ivmeyle daha fazla sanatçının daha fazla eserini daha fazla sanatsevere ulaştırmaya devam ettiklerini belirtti.

PAYLAŞ
Önceki İçerikŞavkı Dayı’nın Anısına
Sonraki İçerikKORSAN ŞAİR / Şiir
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here