Uluslararası TSM Koro Festivali’nin İlki Antalya’da…

0
551
Uluslararası TSM Koro Festivali’nin İlki Antalya’da...

ULUSLARARASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KORO FESTİVALİN “KOROLAR” ANTALYA’DA  BULUŞUYOR

Türk Sanat Müziği’nin uluslararası boyutta ele alınacağı, koroların, ünlü sanatçıların, üstadların ve müzik sevenlerin bir araya geleceği Uluslararası TSM Koro Festivali’nin ilki  11-14 Nisan tarihlerinde Antalya Belek’de  düzenlenecek. Çeşitli  ülkelerde  mevcut  olan sayıları  binlerle ifade edilen  korolara destek olmayı ve gençlere Türk Sanat Müziğimizi tanıtmayı hedefleyen Festivalin sanat direktörlüğünü TRT sanatçısı Cengizhan Sönmez yapıyor. Çok zengin bir içerikle hazırlanan  Festivalde;   paneller, söyleşiler, virtüöz dinletileri, amatör korolar  ve  profesyonel sanatçıların  konserlerinin   yanı sıra  müzik enstrümanları, müzik kitapları  ve  saz yapım    standları ve atölye çalışmaları da yer alıyor.

Detaylı programın www.tsmkorofest.com adresinden incelenebileceği Uluslararası TSM Koro Festivali Türk Sanat Müziği tutkunu Ayşe Öztürk’ün başkanlığında ki Komite tarafından düzenleniyor. Festival Komitesinde  sanatçılar, akademisyenler, iş insanları  yer alıyor. Festivalin ana  destekçisi  Palet Lojistik ve HDH  şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı  Türk Sanat Müziği sevgisiyle tanınan  genç  iş insanı Erhan Özdemir. BEZE Stratejik İletişim Grubu da Festivalin destekleyicisi olarak çözüm  ortağıdır.

Yurtiçi ve  yurtdışından katılan  koroların  kendilerini tanıtma  fırsatı bulacağı Uluslararası TSM Koro Festivali’nde Kültür Bakanlığı Sanatçıları, TRT Sanatçıları ve Türk sanat müziği üstadları seyircisiyle buluşacak. Zekai Tunca, Munip Utandı, Tahir Aydoğdu, Fahrettin Yarkın, Talat Er, Derya Türkan, Hasan Esen, Murat Salim Tokaç, Çiğdem Gürdal, Uğur Işık, Gülşah Sönmez  ve  Cengizhan Sönmez gibi  ünlü sanatçıların katılacağı  festivali TRT, Tümfed ve Mesam da  destekliyor.

Koroların yanı sıra  sanat müziğine gönül verenlerin  bireysel katılımına da açık olan  Festivalde “Makamdan Şifaya” kitabının yazarları Prof.Dr.Levent Öztürk, Muharrem Fadıl Atik  ve  Halil Erseven, bilimsel  verilerle hazırladıkları kitap içeriğini anlatacak. Bestekar ve güftekarla söyleşi oturumunda ise Hüseyin Balkancı, Talat Er, Zekai Tunca, Hasan Esen ve  Mesam’dan Ali Haydar Timisi yer alacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAmy Sherman Palladino ve Kadınları – III
Sonraki İçerikBanu Anka ile “Bakış” Resim Sergisi Hakkında Video Röportaj
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here