Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği’nden Güzel Haberler…

0

Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği’nden Güzel Haberler…

ÖZELLİKLE SON YILLARDA UKDD İSTANBUL ŞUBESİ KADINLAR ARASINDAKİ DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİREN

FARKLI ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR                                                                                                      

Uluslararası Kadın Dayanışma Derneği ( IWSA ),  2018 yılına yaygın bir programla başladı. 2018 Mart ayında farklı etkinliklere imza atan UKDD’nin

öne çıkan etkinliği;  08 Mart Dünya Kadınlar Gününü, Şapka ve kıyafet

devrimini, kadınların kazandığı hakları kutlamak için gerçekleştirdiği organizasyondu.

UKDD; üyelerini ve kadın dostlarını bir kokteylde bir araya getirdi. Gerçekleştirilen etkinlikte “ Şapkanın Öyküsü Projesi” UKDD Başkan Yardımcısı Nihal Yöneyman’ın koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Kadınların tamamının şapkalarıyla ve zarif kıyafetlerle katıldığı kokteylde genç sunucu  Ece Beylikçi tarafından “ Şapkanın Ülkelerdeki Öyküsü”ne ait renkli bir sunum yapıldı. Kokteyle katılanlara hitaben bir hoş geldiniz konuşması yapan UKDD İstanbul Şube Başkanı Pedagog A. Sima Sunder ise; “ Güçlenen Türk Kadınının eğitim düzeyi ve gücünün gelecek kuşakların sağlam yetişmesi için çok önemli olduğunu” vurguladı. Ayrıca Sunder; “Türk kadınları olarak ülkemizi muasır medeniyet seviyesine taşımakta kararlıyız” mesajını  verdi ve 2018 yılında benzer programlara devam edeceklerini belirtti. Kokteyl dostane sohbetle sona erdi.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın