Tiyatro Salt’tan “BAĞIMSIZ ATÖLYE”

0
100
Tiyatro Salt’tan “BAĞIMSIZ ATÖLYE”

Atölyemizin amacı,   bağımsız tiyatroyu sahnede solo performanslarla deneyimlemek ve  alternatif yaklaşımı hobi olarak da olsa solumak isteyen tiyatro severlerle YAZ sürecinde buluşmaktır.

2011 yılından bu yana sergilediğimiz yerli  ve yabancı metinlerin içinde yer alan monologların  deneyimlenmesine ilişkin alternatif  bir atölye tasarladık.  

  • Atölye süresi: 8 hafta -Haftada 2,5 saat  (19:30-22:00)
  • Başlangıç tarihi: 02.TEMMUZ.2019
  • Katılım 8 kişi ile sınırlıdır ve katılımcılarla  mülakat yapılacaktır.
  • Atölye İçeriği
    • 1. bölüm:  Tanışma, Temel bilgilerin hatırlanması ve Monolog seçimi
    • 2. Bölüm:  Seçilen Monolog üzerinden, pratik uygulama özüyle, oyun ve karakterin çözümlenmesi, tasarımı, derinleştirilmesi ve gerçekleşmesi
  • Katılımcı Yaş alt sınırı 18 ’dir.
  • Atölye , Bahadır Yüksekşan tarafından yürütülecektir. 

Katılımcılarımız , Atölye sürecinde Tiyatronun temel yaratıcı süreçlerini kısaca tecrübe ederken ,Monolog üzerinden metnin içerdiği  hikayeleri  ve karakterleri tanımayı ,çağdaş biçimlerle tanışmayı ve rol merkezli olarak gerçekleştirmeyi tecrübe edecektir.

Atölye sonrasında, Tiyatro Salt sahnesinde bir “SOLO PERFORMANSLAR  Gösterimi” gerçekleştirilecektir.

Bilgi için : 05424519890  ve  tiyatro_salt@hotmail.com

Yer: Halit Ziya Bulvarı, Taner İşhanı, Kat:5 Daire:506,  35210  Çankaya-İzmir

PAYLAŞ
Önceki İçerikYazar Koçluğunda Kullanılabilecek Yöntemler
Sonraki İçerikAçık Diyalog İstanbul’da Çocuklar İçin Sanatçı Atölyeleri Devam Ediyor
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here