Tiyatro Keyfi, Grand Pera’da

0
139
Tiyatro Keyfi, Grand Pera'da

Tiyatro Keyfi bu sezondan itibaren ülkemizde estetik cerrahinin önde gelen kuruluşlarından Be Aesthetic ile birleştirdiği markasıyla, tüm eserleriyle her Cuma ve Cumartesi düzenli olarak Beyoğlu’ndaki Grand Pera’da perde açacak. Eylül, Ekim ayı oyun programı ve biletler şimdiden Biletix’te. Topluluk İstanbul’da yaşayan ve şehri ziyarete gelen yabancıların da izleyebilmesi için “Gözlerin Ardında Müzikal” ve “Bana Amy De – Amy Winehouse” adlı eserlerini İngilizce üst yazıyla sergiliyor. 
Tiyatro Keyfi’nin bu sezon sergileyeceği eserler:* Gözlerin Ardında Müzikal* Bana Amy De – Amy Winehouse* Öylesine Hikayeler * Cyrano de Bergerac (Rock kabare)* Helikopter* Kırık Boynuzun Hikayesi (Çocuk oyunu)* Küçük Prens (Gençlik oyunu)
GÖZLERİN ARDINDA MÜZİKAL Londra, Jaffa, Amsterdam, Lahey, Lefkoşa, Gazimağusa, Sibiu gibi yurtdışı turnelerde boy gösteren, uluslararası festivallerin açılış, kapanış oyunu olan, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden 5 ödüllü “Gözlerin Ardında Müzikal”, metin, hareket ve müziğin uyumunu tadacağınız, oyuncu ve müzisyenlerin sahnenin üstünde ve seyircinin arasında birlikte acı duyduğu, birlikte neşelendiği, yaşama sevinci dolu, özel bir yapım. Nava Semel yazdı, Kemal Başar yönetti. Müzikler Özgün Uğurlu, koreografi Alpaslan Karaduman imzasını taşıyor. Çok ödüllü eserde Eda Kandulu’na Kemal Başar ile orkestra ve dansta Nejat Dimili, Melike Çetin, Ziya Serkan Doğan ve Erkan Çelebi eşlik ediyor. İstanbul’un kalbindeki Grand Pera’da 27 Eylülden itibaren dilerseniz bistro masanızda ikramlarla, dilerseniz içeceklerinizle koltuğunuzda keyifle izleyebileceğiniz, kendinizi akustik müzik, tiyatro ve dansın uyumuna bırakacağınız bir eser.

BANA AMY DE – AMY WINEHOUSETiyatro Keyfi, Amy Winehouse’un kısa ama çarpıcı hayatını 28 Eylülden itibaren sahneye taşıyor. Kosta Kortidis yazdı, Kemal Başar yönetti. Oyunun orijinal müzikleri Savaş Alp Başar, koreografisi Alpaslan Karaduman tarafından yapıldı. Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Didem Karataş’a güçlü bir orkestra eşlik ediyor. Oyuncu ve müzisyenlerin sahnede ve seyircinin arasında birlikte acı duyduğu, birlikte keyif aldığı özel bir yapım. İstanbul’un kalbindeki Grand Pera’da dilerseniz bistro masanızda ikramlarla, dilerseniz içeceklerinizle koltuğunuzda izleyebileceğiniz, kendinizi canlı rock müzik, tiyatro ve dansın uyumuna bırakacağınız eşsiz bir eser.

ÖYLESİNE HİKAYELER Kemal Başar’ın sahnede ve seyircinin arasında Hakkı Ergök’ün çağdaş öykülerini anlattığı, hepimizin çocukluğundan, gençliğinden, bugününden, yarınından bir şeyler bulabileceği özgün bir yapım. Sanatçılar albümlerinden şarkıları da seyirciyle birlikte söylüyor. İstanbul’un kalbindeki Grand Pera’da 19 Ekimden itibaren dilerseniz bistro masanızda ikramlarla, dilerseniz içeceklerinizle koltuğunuzda izleyebileceğiniz, kendinizi canlı akustik müzik, edebiyat ve tiyatronun uyumuna bırakacağınız interaktif bir eser.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSessiz Dostların Sesi -4- Malakit
Sonraki İçerikEdebiyat Nedir-2
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here