The Good Place…

0
822
The Good Place...

Herkese merhabalar;

Sıcak sıcak dizi önerisi geliyor: The Good Place..

Güzel, eğlenceli, kafamızı yormayacak, 20 dakikalık bir dizi arıyorduk. Aradığımızı sonunda bulduk; The Good Place.

Dizinin bir kapının önünde bekleyen bir kız ile başlar. Bu kız; Elenaor’dur. Elenaor ölmüş ve İyi Yer’e (Good Place) gelmiştir fakat bu işte bir problem vardır çünkü Elenaor aslında vurdumduymaz, bencil, kendini düşünen ve o şekilde yaşayan bir kızdır. İyi Yer’de olması imkansızdır. Bu sırada kendisine ruh eşi olarak tayin edilen ahlak prof. Chidi ile arkadaş olmaya ondan iyi bir insan olması için yardım ister. Dizi Michael (İyi Yer’in mimarı), Chidi (Ahlak Prof.), Elenaor (Bencil olmasına rağmen İyi Yer’de olan kadın), Tahani (Yardımsever ama bir o kadar kendini seven kadın), Jianyu Li (Tahani’nin ruh eşi ve saf bir adam) üzerinde kuruludur.

Her bölüm ayrı eğlenceli ayrı komik. Dizide bir konu ve bir yer olduğu için insanı sıkacak gibi geliyor ama hiç öyle değil. Her bölümde işlenen konu, devam eden hikaye ve içerdiği gizem sayesinde izleyeni merak ettiriyor. Hatta birinci sezenon sonunda ”Yok galiba devam etmeyeceğim. Ne kadar senaryo değişebilir ki” dedim ama izlemeye devam ettim iyi ki izlemeye devam etmişim. İkinci sezon birincisinden daha güzel bence ve bu şekilde devam edeceğini düşünüyorum.

Dizi hakkında bilgi;

Adı: The Good Place

Türkçe Adı: İyi Yer

Kanal: Netflix

Süre: 20 Dakika

Yayın Yılı: 2016 – (şuan 3. sezondalar.)

Oyuncular:

  • Elenaor: Kristen Bell
  • Chidi: William Jackson Harper
  • Tahani: Jameela Jamil
  • Janet: D’Arcy Carden
  • Jason: Manny Jacinto
  • Michael: Ted Danson
PAYLAŞ
Önceki İçerikİDSO DenizBank Konserleri
Sonraki İçerikDekorasyonda Resmin Önemi
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.