İDSO DenizBank Konserleri

0
55
İDSO DenizBank Konserleri

İDSO DenizBank Konserleri’nde Ocak Ayının Son Konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde …  Konserin Orkestra Şefi Josef Suilen…

Orkestra Şefi Josef Suilen…

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 25 OCAK 2019 CUMA AKŞAMI KEMAN SANATÇISI HANDE ÖZYÜREK’E EŞLİK EDECEK                                             

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 25 Ocak 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de  Caddebostan Kültür Merkezi’nde ( CKM ) Orkestra Şefi  Josef Suilen yönetiminde  solist Hande Özyürek’e( Keman ) eşlik edecek.

solist Hande Özyürek Keman

 Konserde; Mikhail Glinka’nın “ Ruslan ve Ludmila” ( * ), Oğuzhan Balcı’nın

 “ Keman Konçertosu” ( ** ) ve Ludwig Van Beethoven’in“ Senfoni No.5, Op. 67”

 ( ***  ) adlı eserleri icra edilecek.

( * ) 1804 – 1857 yılları arasında yasamış olan Mikhail Glinka; Rusya’da geniş olarak tanınan

ilk Rus asıllı klasik müzik bestecisidir ve Rus klasik batı müziğinin babası sayılmaktadır. Ulusal Rus müziğinin bu besteci ile başladığı savunulur.Puşkin’in bir hikayesinden esinlenerek bestelediği  “Ruslan ve Ludmila” en tanınan eseri olup, ikinci operasıdır.

(** )  Keman konçertosu solist Cihat Aşkın tarafından Oğuzhan Balcı‘ya sipariş edilmiş ve iki sanatçının ortak projesi olarak bestelenmiştir. Balcı bu konçertosunu Cihat Aşkın’a ithaf etmiştir.

(*** )  5. Senfoni, Op. 67, 1804-1808 yıllarında Ludwig van Beethoven tarafından bestelenmiştir. Bu eser klasik müzikte en çok ve en iyi bilinen kompozisyonlardan ve en çok çalınmış senfonilerden biridir. E. T. A. Hoffmann senfoniyi “zamanının en önemli çalışması” olarak nitelemektedir. Senfoni ve özellikle de dört notalık açılış melodisiyle, dünya çapında bilinmekte ve bu melodi rock müziğinden diskolara kadar birçok müzik çeşidinde görülebilmektedir.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “25 Ocak 2019 Cuma akşamı gerçekleştirilecek Ocak Ayının bu son konserinde tüm müzikseverleri Caddebostan Kültür Merkezi’nde  görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor. 

PROGRAM :

  • Mikhail Glinka   Ruslan ve Ludmila”
  • Oğuzhan Balcı “ KemanKonçertosu”

                                   — ARA—

  • Ludwig Van Beethoven “ Senfoni No.5, Op. 67” 
PAYLAŞ
Önceki İçerikSaklandığım Sen
Sonraki İçerikThe Good Place…
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here