Spider-Man Homecoming: Mahallemizin Örümcek Adamı!

0
10
Mahallemizin Örümcek Adamı!
Mahallemizin Örümcek Adamı!

Evet, mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ı geri döndü. Hem de kendinden önce ki filmlerden daha iyi bir şekilde karşımıza çıktı. Spider-Man sever olarak hakikaten aradığım Örümcek Adam’ı nihayet bulmuş gibiyim. Önceki örümcek adamlar beni çok tatmin etmese de bu karakter hakikaten olmuş dedirtti bana. Marvel Evreni’n de büyük bir yeri olacak olan ve çizgi roman ve animasyonlarında da Avengers’ta son derece kritik bir karakter olan Spider-Man için ona layık bir film çekilmiş gibi duruyor.

Uzatmadan film hakkında spoiler vermeden durabilirsem bazı bilgiler vermek yazının şanına yakışacak gibi duruyor. Özellikle son yapılan bu Spider-Man Reboot filminde her şeyin yeniden anlatılmadığını görmek herkesi olduğu kadar beni de memnun etti. Filmimizde ki kötüler son derece altı dolu olmakla birlikte sağlam olduklarını gösterdiler. Queen’s semalarında gezinen Spider-Man için her şey kolay gibi gözükse de sonradan düştüğü durumlar kendi bünyesine dokunmuş gibi duruyor. Spoiler eşiğinden döndüğüm bu satırlardan sonra gelelim, filmimizin karakterlerine.

Spider-Man olan Tom Holland için hakikaten çok iyi seçim demek yanlış olmaz. Zaten ilk kez Spider-Man olacağını duyduğumda gerçekten çok sevinmiştim. Kendisini de çok sevdiğimi söylemek isterim. 15 yaşında bir Örümcek Adam’ı canlandıran ve komik, zıpır, atletik ve uçarı olmakla birlikte aynı zamanda bir öğrenci olan Peter Parker, Tom Holland’ın üstüne cuk oturmuş kesinlikle. Filmimizin baş kötüsü Vulture’a hayat veren Michael Keaton ise kesinlikle film cast çalışmasının en iyi sonucu olmuş. Gerçi Keaton kanatlı her şeyi canlandıracak gibi gözüküyor. Bakınız, Batman, Birdman şimdi de Vulture. Orta yaşlı ama genç ruhunu eşi Ben Amca’yı kaybetse de yitirmeyen May Hala rolü için Marisa Tomei iyi bir seçim olmuş kesinlikle. Ayrıca Parker’ın hoşlandığı kız olan Liz(Laura Harrier) karakterine filmde uyuz oldum. Zaten o kız Parker’a göre değildi. Spoiler olmasa da diğer filmler için Michelle daha uygun. Ki Zendaya bu rolü güzel kıvırmış ve kendine baksa hakikaten güzel bir kız olacak filmde. Diğer yandan Robert Downey Jr. “mentor” Iron Man olarak karşımıza çıkıyor. Tabi Iron Man ne kadar mentor olabilirse işte. Jon Favreau ise her zaman ki komik ama ciddi Happy Hogan olmuş.  Şunu da eklemezsem içimde kalır Flash Gordon’ın Hintli olması sanki olmamıştı benim açımdan.

Tom Holland

Spoiler vermeden yazıyı uzattım ama kesinlikle çok komik olan bu Marvel filmi görülmesi gereken bir yapım olarak karşımız çıkıyor. Marvel bu sefer Spider-Man ile hakikaten bir nebze olsun bu işin neden ustası olduğunu tekrardan göstermiş.

Açıklama: Yönetmenlikten koltuğunda Jon Watts’ın olduğu ve başrollerinde Tom Holland, Michael Keaton, Marisa Tomei, Zendaya, Robert Downey Jr. ile Jon Favreau’nun bulunduğu Spider-Man Homecoming vizyona girdi. Marvel Cinematic Universe’in önemli bir karakteri olan Spider-Man için bu film hakikaten şanına yakışır olmuş. Birçok şeyi zaten bildiğimiz karakter adına nelerin başına geldiğini görmek bizleri etkileyecek gibi duruyor. Kostümü giydikten sonra neler yapabildiğini gören fakat ayaklarını yere basmayan birine dönüşen Peter Parker için yaşadığı olaylar sonrası kostümünün Tony Star tarafında elinden alınması onun nasıl bir yola girdiğini ve nasıl olgunlaştığını bizlere gösteriyor. Gelecek Marvel Spider-Man filmleri ve Avengers içinde göndermeler yapılan filmde gösterilen bir twist beni olduğu kadar herkesi şaşırttı.  Bu film ile özellikle benim sevdiğim komik ama işler çığırından çıktığında olaylardan kaçmayan “mahallemizin örümcek adamı” bizlere sunulmuş oldu. Marvel evreninin önemli parçası olan ve artık yavaş yavaş yeni bir dönemin başlayacağı sinematik evrenden Spider-Man’in yeri git gide önem kazanacak gibi gözüküyor. Son olarak Marvel’a teşekkür ediyorum. Çünkü özellikle benim izledikten sonra hakikaten işte aradığım Spider-Man dediğim karakteri filme çevirip bizlere sundukları için. Sağol Kevin Feige ve diğerleri. “Mahallemizin dost canlısı Örümcek Adam’ı” artık döndü.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAŞK NEDİR?
Sonraki İçerikSESSİZ KELİMELER / Şiir
Volkan Usta
Teknoloji, sinema, dizi ve kültürel anlamda çevresinden sinir bozucu derecede bilgi sahibi olduğu söylenen kişi. 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Görsel hafızası en büyük silahı ve lanetidir. Hayvan sever. Kedisi Duman’ı daha çok sever. May The Force Be With You…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here